5 C
Скопје

Author : Слободен Печат

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Слободен Печат
Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина „опасни“. Додека некои не би стапнале ни на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Ирена Трајкова
Македонската радио телевизија објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. „Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваат на улица: Ѕвездите ја слават инаугурацијата на Џо Бајден

Слободен Печат
Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваа на улица а други ѕвезди кои ја славеа инаугурацијата на Џо Бајден се и Лејди Гага, Џенифер Лопез и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и е „заглавен“ на Карибите

Слободен Печат
Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот и е во карантин на Карибите, откако со својата сопруга Ајда и нивните четири деца заминале на одмор...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина Дорис Хобдеј, една од најстарите жители на Велика Британија

Слободен Печат
Дорис Хобдеј почина на 96 години откако ја изгуби битката со коронавирусот, пренесува „Би-Би-Си“. Госпоѓа Хобдеј и нејзината идентична сестра близначка Лилијан Кокс познати како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ со гласна поддршка за Милена Радуловиќ: Сите тишини еден ден стануваат крик

Ирена Трајкова
Тијана Дапчевиќ ја поддржа Милена Радуловиќ откако актерката го пријави поранешниот учител по глума Мирослав Алексиќ за силување. Дапчевиќ е уште една од јавните личности...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Новата фотографија на Бред Пит предизвика вистинска возбуда: Успешна реклама?

Слободен Печат
Неверојатните фотографии направени во 2019 година за списанието „GQ“, благодарение на фотографот Лахлам Бејли беа толку популарни што Бред Пит реши да искористи една од...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

При стресни ситуации јадете киви: Ослободуваат вознемиреност и помагаат при варење на храната

Слободен Печат
Кивите се одличен извор на витамин Ц, антиоксиданти и растителни влакна. Ова фантастично овошје содржи траги на повеќе од 40 минерали, одлично е за дијабетичари,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Џенифер Лопез објави снимка без шминка за да докаже дека не користи ботокс, обожавателите се скептични

Слободен Печат
Актерката и пејачка Џенифер Лопез неодамна на социјалните мрежи ја откри тајната на нејзината младешка кожа, но како да не успеа да ги убеди своите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвездата од „Хари Потер“ со својата ќерка за неколку часа собраа милиони обожаватели

Слободен Печат
Актерот Руперт Гринт може да се пофали дека неговата ќерка „го сруши Интернетот“. Познатата ѕвезда од „Хари Потер“, минатата година стана татко, а во ноември...