Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Делницата Штип – Крупиште, која е дел од експресниот пат во изградба Штип – Кочани, е пуштена за сообраќај, информираа попладнево од Јавното претпријатие за државни патишта.

Делницата Штип – Крупиште/ Фото: Јавно претпријатие за државни патишта

– Посакувајќи им пријатно и удобно возење на учесниците во сообраќајот на експресниот пат на делницата Штип (клучка Три Чешми)-Крупиште, сакаме да им посочиме патниот правец да го користат согласно со одобрениот времен режим и да се почитува поставената патна сообраќајна сигнализација. Обезбедуваме модерна, сигурна и безбедна врска со Источниот регион, се вели во соопштението од ЈП за државни патишта.

Делницата Штип – Крупиште/ Фото: Јавно претпријатие за државни патишта

Прочитајте и...  Болници во Москва добиле лажни дојави за подметнатни бомби

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО|„ Мириса на револуција“ Кулминација на протестите во Полска

Илинка Иљоска

ВИДЕО | Последни биланси од Измир: Земјотресот однесе 20 животи, 786 се повредени

Марина Дамческа

Блумберг: Вирусот предизвика драматичен раст на нееднаквоста, во време на Трамп милијардерите во САД побогати за еден билион

Илинка Иљоска

Руски агенти понудиле 10 000 војници помош на каталонските сепаратисти 2017, вели истрагата

Силен земјотрес и во Перу

Илинка Иљоска

Мицкоски изрази сочувство за жртвите во земјотресот во Измир

Слободен печат

Остави Коментар