10 C
Скопје

Tag : слободен печат

Вести Македонија Слајдер

Лажен агент за недвижности 6 пати продал ист стан, агенциите загрижени за својот углед

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Изречени пресудите за предметот „Трезор“ – За Мијалков уште осум години затвор, нови 15 за Грујевски –...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„Слободен печат“ неколку дена по ред е цел на континуирани и добро организирани напади

Слободен печат
Почитувани читатели на „Слободен печат“, ве известуваме дека во последните неколку дена (почнувајќи од четвртокот) нашата веб страница е цел на константни и добро организирани...
Вести Македонија Слајдер

Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов!

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Влада ќе прави Трифонов, познавачите ни порачуваат – Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов! – Средба...
Вести Македонија Слајдер

Измени во Изборниот законик – Сите кренаа два прста за гласање со отпечаток од прст

Слободен печат
Во викенд изданието на весникот „Слободен печат“ читајте:   – Аферата „Двојник“ или „Мафија“ ја тресе македонската политичка сцена – Лажните пасоши ќе ѝ донесат...
Вести Македонија

Светски Ден на Ромите – И покрај желбите и честитките, Ромите сè уште најчести жртви на расизмот и дискриминацијата

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:     – Проекции на премиерот Зоран Заев за масовната имунизација – Во април ќе пристигнат повеќе од...
Вести Македонија

Македонската влада и Европската комисија живеат во надеж – Дали со Каракачанов и неговата реторика ќе замине од сцената?

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:   – Кој кого саботирал, кој кого активирал во акцијата „Пасоши“ на МВР? – Спасовски: Еден од уапсените...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Здравје во чаша: Квасот од цвекло е супер пијалак

Слободен печат
Цвеклото е зеленчук што треба да го консумирате редовно, бидејќи списокот од позитивни влијанија на организмот од него е огромен, без разлика дали се јаде...
Вести Македонија Слајдер

Брисел ги критикува Бугарите, ама само во кулоарите

Слободен печат
Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Европскиот парламент не ги усвои амандманите за поддршка на Македонија – Брисел ги критикува Бугарите, ама само...
Вести Македонија Слајдер

Салата „Борис Трајковски“ ќе биде арена за битка против ковид-19

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте – ЕП го разгледа годишниот извештај за напредокот на Македонија – Европратениците побараа Бугарија да ја тргне блокадата...
Вести Македонија Слајдер

И здрави деца развиваат тешки симптоми од ковид-19

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Законодавниот дом блокиран, јавноста загрижена бара чаре – Сите во Влада за да проработи Собранието! – Укажувања...