Ви препорачуваме

Ѓоковиќ и на Олимпијадата во Токио блеска со нови рекорди

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ успешно го започна походот на олимпиското злато против Уго Делиен. Покрај тоа со овој триумф српскиот ас повторно ги надмина најголемите ривали, веројатно Ноле тоа не го знаеше ни во моментите кога мечот заврши. Тениските аналитичари објави табела на која статистиката јасно кажува, Ѓоковиќ има најголем процент на победи …

Ѓоковиќ и на Олимпијадата во Токио блеска со нови рекорди Read More »

Британските лекари предупредуваат: Зимава може 60.000 луѓе да умрат од грип

Дури 60.000 луѓе во Британија би можеле да умрат од грип претстојната зима затоа што здравствениот систем повеќе нема да може да го издржи оптоварувањето, пишува Ивнинг стандард. Експертите предупредуваат дека мора да се направат подготовки. Според најновите извештаи комбинацијата од ковид-19, грип и респираторни вируси може да предизвика сериозно оптоварување на болничкиот систем. Научниците …

Британските лекари предупредуваат: Зимава може 60.000 луѓе да умрат од грип Read More »

Најбизарните теории на заговор на стариот Холивуд: Убиства, самоубиства и неразјаснети мистерии

Иако поминаа децении од овие настани, за нив се зборува како да се случиле вчера. Еве некои од најбизарните теории на заговор поврзани со стариот Холивуд: Смртта на Елвис Присли Контроверзноста околу смртта на кралот на рокенролот, не престанува со децении, а теоретичарите на заговор во оваа приказна пронајдоа вистинска плодна долина за развој на најзамислените теории. …

Најбизарните теории на заговор на стариот Холивуд: Убиства, самоубиства и неразјаснети мистерии Read More »

МЗ: Од 330.320 граѓани со примени две дози вакцини само 96 се заразиле

Министерството за здравство информира дека од вкупно 330.320 граѓани со примени две дози вакцини 96 биле позитивни на ковид по примена втора доза вакцина. Тоа значи дека само 0,02 % се заразиле со ковид што укажува колку е важно граѓаните да се вакцинираат. Од 96 те позитивни, 56 се заразиле во период помал од 21 …

МЗ: Од 330.320 граѓани со примени две дози вакцини само 96 се заразиле Read More »

ВИДЕО | Цецa ужива во Црна Гора со ќерката Анастасија и пријателите: Пејачката изнајмила брод и приватна плажа за комплетно уживање

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ престојува во Црна Гора, а по спектакуларниот настап, слободното време пејачката го користи за опуштање и уживање. Ги искористи сите придобивки на Будва, изнајми плажа и брод и уживаше заедно со својата ќерка Анастасија и пријателите, вклучувајќи ја и пејачката Марина Висковиќ.   View this post on Instagram   A …

ВИДЕО | Цецa ужива во Црна Гора со ќерката Анастасија и пријателите: Пејачката изнајмила брод и приватна плажа за комплетно уживање Read More »

Зошто гласачите на Трамп одбиваат да се вакцинираат?

Главниот град на Арканзас, Литл Рок, е длабоко поделен околу тоа како да се справи со воскреснувањето на ковид-19. Бројот на случаи се зголемува, болниците се полнат, а здравствените власти се борат да ги убедат жителите во градот и низ државата да се вакцинираат. Темпото на вакцинирање во американските држави стана строго во корелација со …

Зошто гласачите на Трамп одбиваат да се вакцинираат? Read More »

Марјан Костадиновски, познавач на пива и интернационален пивски судија: Би сакал пивото да биде фактор што ќе нѐ внесе во ЕУ

Пред да се определи пивото да му стане и опсесија и професија, Марјан Костадиновски работел во некои медиуми, печатени и електронски. Во 2001 година, во медиумот за кој работел, по повод отворањето на првиот „Ирски паб“ во Македонија напишал наслов „Дали Св. Патрик ќе се празнува и во Македонија?“, а немал ни поим дека неколку …

Марјан Костадиновски, познавач на пива и интернационален пивски судија: Би сакал пивото да биде фактор што ќе нѐ внесе во ЕУ Read More »

УНЕСКО му даде уште една, последна шанса на Охрид

Северна Македонија ќе добие дополнителен рок од две години за имплементација на препораките на УНЕСКО (до 2023 г.), со што Охридскиот регион засега нема да биде впишан на Листата на светски културни и природни наследства во опасност, дознава “360 степени”. Охридскиот регион, сепак, ќе добие уште една шанса пред евентуално да биде ставен на Листата …

УНЕСКО му даде уште една, последна шанса на Охрид Read More »

ВИДЕО | На ТВ Пинк објавени морничави снимки од убиствата што ги вршела бандата на Беливук

За време на гостувањето на српскиот претседател Александар Вучиќ на ТВ Пинк, прикажана е снимка од убиството на Властимир Милошевиќ на трамвајските шини во улицата 27 март во центарот на Белград за кое е обвинет Вељко Беливук. -Ја имам видено оваа снимка и претходно. Станува збор за судир на два клана, ова момче е убиено …

ВИДЕО | На ТВ Пинк објавени морничави снимки од убиствата што ги вршела бандата на Беливук Read More »

Слободен удар

Рамиз мерка

Милорад Стојмановски


Вода до гуша

Митко Билјановски


Има ли некој надлежен?

Анета Стојковска


А, веќе помисливме дека најлошото помина!

Соња Кириџиевска


Прашање на неделата:

Coming Soon
Дали треба да се вакцинираат против ковид-19 децата на возраст од 12-16 години?
Дали треба да се вакцинираат против ковид-19 децата на возраст од 12-16 години?
Дали треба да се вакцинираат против ковид-19 децата на возраст од 12-16 години?

Недвед: Роналдо се враќа од одмор и останува во редовите на Јувентус

Павел Недвед, потпретседателот на Јуве, порача дека Кристијано Роналдо ќе остане и следната сезона во составот на „Старата дама“. Имаше многу недоумици за тоа кој ќе биде следниот потег во кариерата на Португалецот, но за Недвед нема дилеми: – Кристијано Роналдо се враќа од одмор, повикан е да дојде на 26 јули. И тој ќе …

Недвед: Роналдо се враќа од одмор и останува во редовите на Јувентус Read More »

ФОТО | Неговата сопруга го остави поради друга жена: Полубратот на „Кардашијанките“ – Броди Џенер нема среќа во љубовта

Броди Џенер конечно се опорави по скандалот и ја врати насмевката на лицето. Познат по учествата во бројните реални шоуа, 36-годишник важи за еден од најголемите заводници во Холивуд. За неговата популарност придонесе и фактот дека тој е полубрат на славните сестри Кардашијан.   View this post on Instagram   A post shared by Brody …

ФОТО | Неговата сопруга го остави поради друга жена: Полубратот на „Кардашијанките“ – Броди Џенер нема среќа во љубовта Read More »