Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Мојсовски го прими бронзениот Аземи: Медалот на Ардијан влева надеж дека боксот се враќа таму каде што му е местото

Слободен печат
Освојувачот на бронзен медал на Европското првенство во бокс за младинци кое минатата недела се одржа во Будва, Ардијан Аземи, денеска беше примен во Агенцијата...
Останатo Спорт

ВИДЕО | Димовски: Обезбедуваме секојдневни тренинзи и формираме идни репрезентативци

Слободен печат
Спортската академија е државно и средно училиште. Работи на принцип што се селектираат деца спортисти, во фудбал, кошарка, ракомет и тенис, и тие се примаат...
Останатo Спорт

Австралија Опен најверојатно ќе се одложи

Слободен печат
Тој изјави дека на разни нивоа се разговара со челниците на Тениската федерација на Австралија за сите детали поврзани за грен слем турнирот кој се...
Останатo Спорт

ПРОПУСТ: Пливачот Суботиќ е државен шампион, а изоставен од доделувањето стипендија!

Слободен печат
Александра Суботиќ, родителот на ученикот од ОУ „Коле Неделковски“, Емил Суботиќ, поднесе приговор за доделувањето на стипендиите за талентирани спортисти од општинските основни училишта на...
Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

ВИДЕО | Харуни: Секој град во Македонија има боксерски талент, со упорна работа до неминовен успех

Слободен печат
Да се создаде боскерски шампион во Македонија е тешка работа кога ќе се земат условите, финансииите. Но кога се има волја да се постигне успехот,...
Останатo Спорт

Интервју Дуња Иванова: Спортот ми ја надополнува енергијата, ВК Енерџи со мали чекори кон големи промени!

Дуња Иванова која е претставник на велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје е државниот шампион со освоени три први места на Државното друмско-ридски, Државното друмско-хронометар и...
Останатo Спорт

Тенисерите на Австралија Опен ќе тренираат под надзор на полиција?!

Слободен печат
Филипс исто така тврди дека на тенисерите ќе им биде дозволено да го напуштат хотелот и да тренираат, но за тоа време ќе бидат под...
Останатo Спорт

Нов доказ дека Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња!

Слободен печат
Во дискусијата околу „најдобриот тенисер на сите времиња“, Новак Ѓоковиќ има многу аргументи, а време е да објавиме уште еден кој никако не треба да...
Останатo Спорт

Аземи парично награден за бронзениот медал на Европското првенство во бокс!

Слободен печат
Боксерската федерација на Македонија го награди Ардијан Аземи со 120.000 денари повод успехот на Европското првенство во Будва, парична награда е доделена и на тренерот...
MacedonianAlbanian