Гандалф од „Господарот на прстените“ итно хоспитализиран, славниот актер паднал од сцената

Познатиот актер Иан Мекелен е итно пренесен во болница откако се повредил во текот на настап. Синоќа, за време на изведбата на претставата „Player Kings“ во лондонскиот театар „Ноел Кауард“, 85-годишниот актер Сер Иан Мекелен доживеал несреќа на сцената што резултирала со хоспитализирање. Мекелен, познат по улогата на Гандалф во филмската сага „Господарот на прстените“ …

Гандалф од „Господарот на прстените“ итно хоспитализиран, славниот актер паднал од сцената Read More »

Почина музичката ѕвезда Пол Спенсер: Неговата најпозната песна ја знаат сите љубители на фудбалот

Музичката ѕвезда и член на групата „Дарио Џи“, Пол Спенсер, почина од рак на 53-годишна возраст, пренесува „Скај њус“. На Спенсер минатата година му беше дијагностициран рак на дебелото црево во четврта фаза и оттогаш тој редовно ги ажурираше следбениците за неговото здравје. „Со голема тага соопштуваме дека денес почина нашиот сакан Пол Спенсер. Беше …

Почина музичката ѕвезда Пол Спенсер: Неговата најпозната песна ја знаат сите љубители на фудбалот Read More »

Култниот филм „Офицер и џентлмен“ со Ричард Гир ќе добие нова верзија: Познато е кој ќе го замени славниот актер

Култната романтична драма „Офицер и џентлмен“ во која главната улога ја толкуваше Ричард Гир, наскоро ќе добие нова верзија, потврдија од „Вараети“. Главната улога во претстојниот филм ќе ја толкува Мајлс Телер, ѕвездата на филмовите „Ритамот на лудилото“ (Whiplash) и „Топ Ган: Маверик“ (Top Gun: Maverick). Сè уште не е познато кој ќе ја игра …

Култниот филм „Офицер и џентлмен“ со Ричард Гир ќе добие нова верзија: Познато е кој ќе го замени славниот актер Read More »

Зошто баш таа поза? Експерт открива зошто Вилијам и децата ѝ свртеле грб на Кејт на новата фотографија која таа ја направила

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис со емотивна порака му го честитаа Денот на таткото на својот татко, принцот Вилијам. Покрај фотографијата направена од нивната мајка, принцезата од Велс, Кејт Мидлтон пишуваше: „Те сакаме, тато. Среќен ден на таткото“. Кејт ги фотографираше децата и сопругот на почетокот на оваа година на брегот на Норфолк, …

Зошто баш таа поза? Експерт открива зошто Вилијам и децата ѝ свртеле грб на Кејт на новата фотографија која таа ја направила Read More »

ФОТО | Ги воодушеви фановите: Брук Шилдс се појави во жолти Крокс на наградите Крокс

Синоќа се одржа 77. доделување на престижните награди Тони, признанија кои се доделуваат за исклучителна глума во живо во Бродвејскиот театар. Американската актерка Брук Шилдс (59) се појави на црвениот тепих во многу необично издание – долг жолт фустан и кломпи Крокс во слична нијанса. Нејзиното издание привлече големо внимание, а фановите ја пофалија за …

ФОТО | Ги воодушеви фановите: Брук Шилдс се појави во жолти Крокс на наградите Крокс Read More »

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Учениците од насоката за традиционална музика и танци во „Илија Николовски – Луј“ со завршен концерт „Аирлија“

Македонската традиционална музика и танци веќе две децении се изучува во ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, а учениците и професорите од оваа насока, годинава подготвија уникатно концертно доживување во форма на мјузикл од традиционални македонски песни, танци, музика, костими и сценографија. Завршниот концерт едноставно и соодветно наречен „Аирлија“ ќе се одржи на 18 јуни в …

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Учениците од насоката за традиционална музика и танци во „Илија Николовски – Луј“ со завршен концерт „Аирлија“ Read More »

ФОТО | Братот на принцезата Дијана по третпат се разведе, а веќе има нова девојка: Двојката „уловена“ како разменува нежни допири

Братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер (60) неодамна објави дека се разведува со сопругата Карен. Инаку, ова е трет развод на Чарлс. Двајцата се во брак од 2011 година и ја имаат 12-годишната ќерка Шарлот Дијана. Чарлс изјави дека е „многу тажен“ поради разводот, но според последните фотогграфии кои се појавија во јавноста, се чини …

ФОТО | Братот на принцезата Дијана по третпат се разведе, а веќе има нова девојка: Двојката „уловена“ како разменува нежни допири Read More »

ФОТО | Им нема спас: Бен Афлек и Џенифер Лопез „уловени“ во заедничката вила, нивните мрачни лица кажуваат сѐ

Славната двојка Бен Афлек и Џенифер Лопез, откако поминаа неколку часа заедно во својата вила вредна 60 милиони долари, за која во медиумите постојано се пишуваше во последните денови, продолжија со дружењето во куќата на Афлек во Брентвуд, која ја изнајмува со месеци. Но, тие не беа сами, пренесува „Пејџ Сикс“. Таму била и поранешната …

ФОТО | Им нема спас: Бен Афлек и Џенифер Лопез „уловени“ во заедничката вила, нивните мрачни лица кажуваат сѐ Read More »

Здравко Чолиќ ја продаде вилата за повеќе од милион евра: Никој не знае каде сега ќе живее пејачот

Регионалната музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ја продаде семејната куќа во Кошутњак, Белград за повеќе од еден милион евра. Како што дознаваат српските медиуми тој брзо нашол купувач за имотот, но каде е неговиот нов дом засега не е познато. Чолиќ ја чува својата приватност во тајност и само најтесниот круг на луѓе се информирани дека …

Здравко Чолиќ ја продаде вилата за повеќе од милион евра: Никој не знае каде сега ќе живее пејачот Read More »

ФОТО | Анџелина Џоли блесна како принцеза на црвениот тепих, ја покажа и новата тетоважа меѓу градите

Холивудската актерка Анџелина Џоли ја освои една од најпрестижните награди во кариерата на синоќешното доделување на наградите Тони во Њујорк, како продуцент на претставата „Аутсајдерите: Нов мјузикл“ (The Outsiders: A New Musical). Таа за оваа специјална вечер се појави во зелена кадифена кринолина сочинета од корсет и широко лелеаво здолниште, скроено по нејзини мерки, а …

ФОТО | Анџелина Џоли блесна како принцеза на црвениот тепих, ја покажа и новата тетоважа меѓу градите Read More »