Ne ju rekomandojmë

Pas njoftimit të "Shtypi i Lirë": "Në letër -muri" ndihmësi mjek i cili akuzoi për veshjen e të vdekurve nga covid

U fillua një procedurë disiplinore për një mjek ndihmës nga spitali i Kumanovës, pasi "Sloboden Pecat" publikoi dëshminë e mbesës së një pacienti që vdiq në këtë institucion shëndetësor, në të cilën ajo pretendon se mjekja mjekësore i kërkoi asaj ryshfet, pra tre mijë denarë për "veshjen e një pacienti të vdekur nga arkivoli para varrimit". Për paratë e kërkuara, sipas dëshmisë së Valentinës nga Kumanova…

Pas njoftimit të "Shtypi i Lirë": "Në letër -muri" ndihmësi mjek i cili akuzoi për veshjen e të vdekurve nga covid Lexo më shumë »

Pas "Dhomës Publike" të hapur "Balkan Sopce" - përmbajtja e re monstruoze me fëmijët u përhap në Telegram

Një grup i ri nga Ballkani është zbuluar në aplikacionin e njohur rus Telegram, i cili ndan materiale pornografike me fëmijët dhe të miturit në baza ditore. Grupi i quajtur "Balkan Sopce" ka rreth 2.000 anëtarë, dhe një nga videot e ndara mes tyre është ajo e një fëmije, të moshës 5-6 vjeç, duke masturbuar, njoftoi Courier serb. “Fëmija është…

Pas "Dhomës Publike" të hapur "Balkan Sopce" - përmbajtja e re monstruoze me fëmijët u përhap në Telegram Lexo më shumë »

Një orë fizike në palestër shkaktoi dhimbje koke për të gjithë klasën

A duhet që mësuesit e edukimit fizik të mbajnë klasa në palestra, ku fëmijët ushtrojnë pa maska ​​në një pandemi? Kjo pyetje shtrohet këto ditë nga prindërit, të cilët reagojnë se fëmijët e tyre në disa shkolla praktikojnë në ambiente të mbyllura në palestra, në vend që të përfitojnë nga moti i mirë dhe të mbajnë mësimet jashtë. Protokollet…

Një orë fizike në palestër shkaktoi dhimbje koke për të gjithë klasën Lexo më shumë »

VIDEO shqetësuese: Policia Kufitare Amerikane i ndjek emigrantët me kamxhik dhe kuaj

Shtetet e Bashkuara kanë shtuar përpjekjet për të frenuar fluksin e emigrantëve - kryesisht nga Haiti - që kanë pllakosur qytetin kufitar të Teksasit Del Rio gjatë javës së kaluar, me fotografi dhe video që tregojnë disa prej tyre duke përdorur taktika agresive nga agjentët e patrullimit kufitar. duke u përpjekur për të dëbuar emigrantët nga tashmë…

VIDEO shqetësuese: Policia Kufitare Amerikane i ndjek emigrantët me kamxhik dhe kuaj Lexo më shumë »

FOTO + VIDEO | Protesta në Melburn me një kthesë të papritur: Policia ikën me automjete, protestuesit sulmojnë me shishe dhe gurë

Qindra protestues dolën dje në rrugët e Melburnit për ditën e dytë radhazi. Ata po protestojnë kundër masave kufizuese të vendosura për shkak të koronavirusit, të cilat rrezikuan drejtpërdrejt ekzistencën e tyre, raporton Reuters. Protestat e mbrëmshme u përshkallëzuan kur protestuesit u përplasën me policinë. Ata janë të pakënaqur sepse autoritetet morën vendimin për të mbyllur industrinë e ndërtimit për dy javë,…

FOTO + VIDEO | Protesta në Melburn me një kthesë të papritur: Policia ikën me automjete, protestuesit sulmojnë me shishe dhe gurë Lexo më shumë »

VIDEO: Pacienti më i ri me covidium është një foshnjë një muajshe, më të prekurit janë fëmijët deri në dy vjeç dhe nga 9-16 vjeç

Në Spitalin e Mushkërive të Fëmijëve Kozle, i cili është shndërruar në një qendër covid, janë shtruar 19 fëmijë me koronavirus pozitiv, katër prej të cilëve janë në mbështetje të oksigjenit. Të gjithë janë në gjendje të qëndrueshme, përfshirë fëmijët me mbështetje oksigjeni. Kjo u tha sot në emisionin "Brifing i mëngjesit" në Slobodna TV nga drejtori i spitalit,…

VIDEO: Pacienti më i ri me covidium është një foshnjë një muajshe, më të prekurit janë fëmijët deri në dy vjeç dhe nga 9-16 vjeç Lexo më shumë »

BRIMA: E drejta ekskluzive për të përdorur rezultatet e hulumtimit u ble nga "Free Press" dhe nuk u pagua nga Qeveria

Agjencia private e hulumtimit të opinionit publik, BRIMA, reagon ndaj pretendimit të liderit të opozitës, Hristijan Mickoski, se kërkimi i tyre i kryer, i botuar në "Free Press", është paguar me para të qeverisë në një tender publik. - E drejta ekskluzive për të përdorur rezultatet e sondazhit OMNIBUS të BRIMA, seksioni i Barometrit Politik, i kryer nga 27 gusht deri më 9 shtator…

BRIMA: E drejta ekskluzive për të përdorur rezultatet e hulumtimit u ble nga "Free Press" dhe nuk u pagua nga Qeveria Lexo më shumë »

SHKURTIM I MORNGJESIT Bacovska Nedic: Ne kemi nevojë për një mikpritës për kryetar komune

Ekziston një prirje që partitë politike në vendin tonë dhe në botë të jenë në një fushatë të vazhdueshme parazgjedhore, kështu që është normale që ne të shohim që fushata zgjedhore për këto zgjedhje lokale filloi më herët, tha profesori i Fakultetit të Gazetari, komunikuese Jasna Bacovska Nedic për konferencën Utrinski. Ajo shton se debati i djeshëm mes liderëve të partive politike LSDM…

SHKURTIM I MORNGJESIT Bacovska Nedic: Ne kemi nevojë për një mikpritës për kryetar komune Lexo më shumë »

Vuќi :: Ne do t'i kërkojmë BE -së të na përgjigjet nëse ka një marrëveshje të Brukselit apo jo

Pas një sesioni të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuќiќ, në një konferencë për shtyp, duke iu referuar përfundimeve të atij sesioni, tha se do t'i kërkojë BE -së t'i përgjigjet Serbisë brenda një muaji nëse Marrëveshja e Brukselit ekziston apo jo i cili është një nga kushtet për vazhdimin e dialogut, shkruan H1. …

Vuќi :: Ne do t'i kërkojmë BE -së të na përgjigjet nëse ka një marrëveshje të Brukselit apo jo Lexo më shumë »

Goditje e lirë

Të bësh biznes apo "ke fletore"?

Sonja Kiridzievska


Moratorium inteligjence

Mitko Biljanoski


Çfarë mësuam këtë javë: Gjermanët vendosin, apo jo?

Zharko Jordanoski


Njoftohet makthi gjeopolitik

Srѓаan Ivanovi.


Pyetje te dielen:

Së shpejti
A duhet të ketë klasa të pranisë fizike?
A duhet të ketë klasa të pranisë fizike?
A duhet të ketë klasa të pranisë fizike?

Presidenti i KFSM Antiç i tha lamtumirë Dushan Duda Ivkoviç

Ajka e basketbollit evropian dhe atij botëror u mblodh sot në Beograd, për një ngjarje të trishtë të Dërguar në prehjen e përjetshme të një prej trajnerëve më të mëdhenj në ish -vend, Evropë dhe botë, Dusan Duda Ivkovic. Në funeral u ndoq edhe njeriu i parë i basketbollit maqedonas, Pero Antikj, i cili i tha lamtumirë njeriut me të cilin bashkëpunoi në Athinë…

Presidenti i KFSM Antiç i tha lamtumirë Dushan Duda Ivkoviç Lexo më shumë »