Категорија: Ви Препорачуваме

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска се одржува вториот ден од четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”. Денеска настапите започнаа...
Ви Препорачуваме Колумни

Караоке политика за разочараната чаршија

Мирослав Грчев
Талкајќи деновиве низ февруарската чаршија, чудно тивка и тажна, и некако издишана по напорната и трескавична собраниска теревенка, по која останаа расфрлани хартии, шишиња, недојадени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорот на АВРМ-Струмица тврди дека Бонева законски цела година земала пари за невработено лице

Мирослава Бурнс
Поранешната членка на Државната изборна комисија, Силвана Бонева, законски го земала надоместокот за невработено лице, откако и истекла апанажата, изјави за ,,Слободен печат” раководителот на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Играњето со Преспанскиот може да има висока цена

Слободанка Јовановска
Употребата на официјалното име на земјата и односот кон Преспанскиот договор во кампањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ добива нови форми. Најпрво се најавуваше само негово...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Запленетата дрога ја злоупотребија зависниците од политика

Мирослава Бурнс
Бомбастичната вест за наводна заплена на 1.300 килограми кокаин во пакети со банани во скопското село Крушопек се покажа како лажна во врска со тежината...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Богдановиќ: Ќе го смениме изгледот на просторот кај „Треска“, нема да има само згради „наполитанки“ и бетон (ВИДЕО)

Анета Стојковска
Деновиве, на вонредна седница, Советот на Општина Центар го усвои Заклучокот со кој се одлучи  по пат на јавен конкурс да се уреди локацијата кај...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Тензии во Сирија: Геостратешка игра или потенцијален воен судир на двете светски сили?

Дејан Андоновиќ
Во блиска и потенцијално опасна средба во Сирија, американско воено возило се обидело да истурка руско воено теренско возило од патот. Двете возила се движеле...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ниту пушела, ниту пиела и била домаќинка цел живот: 105-годишната струмичанка била еден од најстарите жители на Македонија

МИА Агенција
До пред 40 денови во Струмица живеел еден од најстарите жители во државата, 105-годишната Султана Танчева. Приказната за баба си ни ја раскажа нејзиниот внук...
Ви Препорачуваме Живот Магазин

„Сакам да умрам ВЕДНАШ“: Мајка го сними своето дете за да ги покаже вистинските последици на булингот! (ВИДЕО)

Слободен печат.
„Носи ме од тука веднаш, би можел сега да се прободам сам во срцето… Ме гледаш, a дури ни тебе не ти е грижа додека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Димовски за „Слободен печат“: Немав доверлива информација за кокаинот, видов на телевизија

Мирослава Бурнс
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, запрашан од каде добил доверлива информација за количината на кокаинот запленет пред два дена во меѓународна акција во...