Магазин - Слободен печат

Category : Магазин

Магазин Семејство

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат
Ќе се согласите, роденденот е голем настан за секое дете, па слободно можеме да кажеме и најважниот ден во годината за повеќето деца. Доколку се...
Магазин Семејство

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат
Тинејџерите можат да бидат многу тешки. Еве, неколку совети за преговори со нив: Дозволете му на тинејџерот да учествува во создавање на куќните правила. Усогласете...
Жена Магазин

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат
По раѓањето на бебето, мајките најчесто се оптоварени исклучиво со доењето, што е нормално со оглед на тоа дека секоја од нас сака своето дете...
Жена Магазин

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат
Овие четири совети се спасителки доколку сакате да го скриете стомакот и да изгледате повити. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи се вистински избор за...
Магазин Семејство

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат
Добиен на подарок каде што нагласивме дека ниеден лист за педигре не сакаме. Омилен член на нашата фамилија е речиси девет години. Толку голем, а...
Жена Магазин

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат
Идната британска кралица е позната по истенчениот вкус и префинет стил. Но, што може да научиме во однос на стилот и модата од војвотката од...
Магазин Семејство

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат
Основата на вкусното гвакамоле е авокадото. Се верува дека неговото потекло датира уште од времето на Ацтеките во Мексико. Денес гвакамоле е дел од секоја...
Жена Магазин

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат
Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу...
Здравје Магазин

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат
Не посегнувајте веднаш по капки за нос зашто постојат многу делотворни природни начини за да го отнете носот. Истуширајте се со врела вода – Ќе ви...
Магазин Слајдер

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат
Познато е дека членовите на кралската фамилија си имаат дадено невообичаени прекари – така, на пример, принцезата Дијана го викала принцот Вилијам вомбат и големиот...