14 C
Скопје

Категорија: Слободна ТВ

Вести Регион Слободна ТВ

ФОТО | Една фотографија, илјада емоции: Куче во Хрватска сѐ уште ја чува куќата, иако земјотресот ја срамни со земја

В.Т.
Многу куќи беа срамнети со земја, многу луѓе останаа без ништо, а досега седум лица им подлегнаа на повредите од земјотресот. Има и многу повредени....
Вести Македонија Слободна ТВ

Министерот Оливер Спасовски оздраве од ковид-19: Оваа битка е многу добро животно искуство

Марина Дамческа
По речиси едномесечна пауза поради борба со болеста ковид-19, на работа во министерството за внатрешни работи се врати министерот Оливер Спасовски. Денеска сум на работното...
Вести Свет Слајдер Слободна ТВ

Повеќе од 100 новозаразени со Ковид-19 во Кина, прв пат од месец април

Слободен печат
Првпат од април оваа година во Кина се регистрирани повеќе од 100 новозаразени лица со коронавирус и тоа два дена по ред, соопшти Националната здравствена...
Вести Регион Слободна ТВ

Рама: Ставот на Макрон позитивен сигнал, но нема простор за еуфорија

МИА
Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека ставот на францускиот претседател Емануел Макрон дека ако резултатите од Извештајот на Европската комисија во март за Албанија и...
Вести Македонија Слободна ТВ Утрински Брифинг

Царовска за УБ: ВМРО-ДПМНЕ е неконструктивна и се обидува да го прекрши Уставот

Слободен печат
Очекував дека ВМРО-ДПМНЕ ќе покаже различна слика и ќе се обиде да предложи луѓе кои се со кредибилитет и се согласно Уставот и законите во...
Еспресо Здравје Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...