Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Јакимовски се пријави за хуманитарен лет, но и натаму е на „листата на чекање“!

Слободен печат
Нашиот млад репрезентативец повеќе од еден месец е „заглавен“ во Торино, а во меѓувреме кошаркарското првенство во Италија (во сите рангови на натпреварување) и официјално...
Кошарка Спорт

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат
Баркли заедно со Карл Мелоун и Патрик Јуинг се сметаат за едни од најдобрите кошаркари во историјата на НБА ллигата кои не успеале да ја...
Кошарка Спорт

Оригиналниот дрес на Џордан од Дрим тимот ставен на аукција

Слободен печат
Не е назначено на кој натпревар Мајкл Џордан го носел овој дрес, но неколку детали откриваат дека станува збор за еден од дресовите кои ги...
Кошарка Спорт

Силвер: Пред мај нема разговори за продолжување на НБА

Слободен печат
Во САД моментно во светот има најмногу потврдени случаи на коронавирус, бројката расте секојдневно и поради тоа можно е спортот да доживее нови одложувања. Комесарот...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Коронавирусот е противник кој мора да се наттрча, натскока, тактички надмудри и на крајот убедливо да сѐ – победи. Ова е заедничка борба на сите...
Кошарка Спорт

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат
Бирд која работи во администрацијата на Денвер нагетс, за време на Олимписките игри во Пекинг 2008 година како репрезентативка на САД, слободното време најчесто го...
Кошарка Спорт

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат
Според медиумите, нови членови на Куќата на славните во Спронгфилд ќе станат Коби Брајант, Тим Данкан, Кевин Гарнет, Еди Сатон, Руди Томјановиќ, Тамика Качингс, Ким...
Кошарка Спорт

Добри вести од Реал, Томпкинс го победи коронавирусот

Слободен печат
Оваа вест ја објави крилото на „кралевите“, Руди Фернадес, кој напомена дека сите во клубот се здрави. „Сите во екипата се добро. Треј се опорави...
Кошарка Спорт

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан
Првите луѓе на кошаркарската Евролига ги гледаат сите можни опции за евентуално продолжување на сезоната. Како што информира шпанскиот весник „Ел Паис“, нивниот план е сите...
Кошарка Спорт

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на луѓето во целиот свет, ги стави во карантин за да се спречи ширењето на заразата. Во овие тешки...