22 C
Скопје

Tag : пат

Вести Македонија

Градежни активности за спречување нови одрони на патот кон Бањиче

Слободен печат
На потегот од  Тетово кон месноста Бањиче општината започна со градежни работи со цел превенција од можни ерозивни процеси од планинско-ридестиот предел покрај коловозната лента,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Андрија и Александра јавно покажаа колку се сакаат: Познатиот актерски пар ја сподели најемотивната објава досега!

Слободен печат
Српскиот актер Андрија Милошевиќ веќе подолго време е во среќна врска со актерката Александра Томиќ и тие редовно ги радуваат следбениците на социјалните мрежи, споделувајќи...
Вести Македонија

Поради одрони застој во сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани

Слободен печат
Одрони го блокираа патниот правец Македонска Каменица – Кочани кај месноста „Препишо”. Одроните како што информираат возачи кои патуваат на релација Делечво – Кочани се...
Вести Македонија

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Слободен печат
Забраната за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар е укината, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Останува забраната за камиони и автобуси на патот...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Патиштата во Хрватска блокирани од снег, повеќе сообраќајки на автопатот Риека-Загреб

Слободен печат
Заради силниот снег кој паѓа во Хрватска, дошло до повеќе сообраќајни несреќи на автопатот А6 Риека-Загреб заради што е отежнат сообраќајот.  На некои делови од...
Вести Македонија Слајдер

Азески: Меѓународниот пат Охрид – Свети Наум е непроменет 50 години

Сашко Димовски
Сакаме да имаме туризам, а енергијата ја насочуваме на погрешна страна. За да имаме туризам, потребни се дијалог, визија и стратегија за реализирање на визијата,...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози, забрани за камиони на некои патишта

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи...
Вести Македонија

Акција во Општина Градско: Исчистен снегот на патот од браната на Подлешко езеро до селото Подлес

Слободен печат
Јавното комунално претпријатие (ЈКП) „Клепа” на Општина Градско вчера го расчисти снегот на патот од браната на Подлешко Езеро до селото Подлес, во должина од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Трик кој успева секој пат: Еве како успешно да ги отстраните дамките од лак за нокти од облеката!

Слободен печат
Трик кој е делотворен и кој треба да го знае секоја жена… На сите барем еднаш ни се случило да се извалкаме додека ги лакираме...
Вести Македонија

ВИДЕО | Хаос во сообраќајот: Поради снежни наноси се лази на Плетвар, на Ѓавато сега фрлаат сол

Слободен печат
Снегот кој интензивно паѓаше низ целата држава создаде проблеми во сообраќајот на патните Велес-Прилеп и Стража-Кичево, а поради снежните наноси со часови беше забранет сообраќајот...