ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Миа Костова: Јас сум тип на човек што не знае да излаже, дури и кога сум за тоа платена

Во оваа епизода на „Слободно со Агнеса“ ќе се дружиме со девојката од емисијата за млади „99 Action“, поранешната ТВ-водителка и инфлуенсерка Миа Костова. Со статус на доста влијателна личност во социјалните мрежи, Миа Костова секојдневно ги „храни“ своите следбеници со инспиративни и охрабрувачки моменти од нејзиниот животен стил. Својот инстаграм-профил го користи како платформа …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Миа Костова: Јас сум тип на човек што не знае да излаже, дури и кога сум за тоа платена Read More »

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Симона Аврамова, мејкап артист со светско реноме, го шминкаше и Меси

Ако сонувате да започнете сопствена кариера, таа дефинитивно ќе ви даде искра на надеж! Уште една успешна приказна… Мултиталентирана девојка со големи соништа, ведра, комуникативна, упорна во остварувањето на својата кариера. При крај на студирањето на Фармацевтскиот факултет во Скопје, заминува на одмор во Барселона. Истражувајќи ја убавата Барселона, влегува во „Сефора“ да се поднови …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Симона Аврамова, мејкап артист со светско реноме, го шминкаше и Меси Read More »

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Катарина Ивановска: Слабост ми е верувањето во погрешни луѓе

Со својата висина од 1,80 см, со единствен шарм и харизма, а богато модно портфолио, Катарина Иваноска е своевиден македонски бренд. Сончево попладне, во просториите на нејзиниот дом, во нејзин стил, со кратко-горко еспресо, приказни и смеење, го започнавме интервјуто… Катарина ја започна манекенската кариера во 2004 година, појавувајќи се на Модната недела во Милано, …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Катарина Ивановска: Слабост ми е верувањето во погрешни луѓе Read More »

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е еден од најлековитите зачини во светот. Овој пилинг длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и другите нечистотии на површината на лицето, ја поттикнува циркулацијата и спречува појава на …

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути Read More »

Од плакарот на Анита: Од баба на мама, па за сите нас!

Старите знаеле и се уште знаат илјадници трикови, за кои ние без оглед колку пари „ќе фрлиме“ за друго поинакво и помодерно решение, никогаш нема да го постигнеме нивниот успех. Ова е совет кој заслужува внимание. Пренесуван од колено на колено, од баба на мама, па за сите нас, урааа. Стоп, нема повеќе купување скапи …

Од плакарот на Анита: Од баба на мама, па за сите нас! Read More »

Шминкерот на Џенифер Лопез укажува на грешките што жените несвесно ги прават

Лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено, а сето тоа благодарение на спретните раце на Скорт Барнс. Тој веќе со години е задолжен за шминката на пејачката, а сега ги сподели и грешките што жените најчесто ги прават и поради тоа изгледаат неколку години постари. Шминката може да го нагласи она што е најубаво на …

Шминкерот на Џенифер Лопез укажува на грешките што жените несвесно ги прават Read More »

Коса за Гинис: Украинката со најдолга коса секојдневно добива брачни понуди (ФОТО)

Жената која ја нарекуваат „жива Златокоса“ има веројатно најдолга коса на светот и вели дека постојано добива понуди за брак од мажи од цел свет. View this post on Instagram Good morning my friends❤ Have a wonderful day?? #instagram#длинныеволосы#longhair#rapunzel#длиннаякоса#красивыедевушки#topgirls#odessagram#одесса#длиннаякоса#рапунцель#модельодесса#длинныеволосыукраина#длинныеволосыодесса#волосыодесса#superlonghair#sexiesthair#hairdiva#reallylonghair#instahair#longhairdontcare#hairstyle#hairfashion#famouspeople#starlife#verylonghair#hairstyles#рапунцельукраина#rapunzelukraine#longhairbeauty#уходзаволосами A post shared by ❤Alena Kravchenko❤ (@alenuwka_longhair) on Jun 25, 2019 at 11:07pm PDT Косата на …

Коса за Гинис: Украинката со најдолга коса секојдневно добива брачни понуди (ФОТО) Read More »

Елегантни и префинети – Овие фризури ќе бидат хит во 2020 година! (ФОТО)

Влегувањето во новата година и новата деценија многумина ќе ги инспирира на промени. Некои ќе појдат во теретана, некои ќе ја променат работата, а некои фризурата. Ако сте во третата група и размислувате за промена на вашиот изглед, ви претставуваме четири фризури кои ќе бидат апсолутен хит во 2020 година. Боб фризура View this post …

Елегантни и префинети – Овие фризури ќе бидат хит во 2020 година! (ФОТО) Read More »

Габриела Копачева – Барсова: Огледалце, огледалце мое, кажи ми на светот најубав кој е?

Разговараме со доцент Д-р Габриела Копачева – Барсова, од Клиниката за уво, нос и грло на тема кога, колку и зошто ни требаат пластични интервенции на носот и колку се стремиме кон перфекционизмот. Што претставува риносептопластика? -Претставува естетска и корективна оперативна интервенција на носот при која се отстрануваат разни видови на деформитети на носната преграда …

Габриела Копачева – Барсова: Огледалце, огледалце мое, кажи ми на светот најубав кој е? Read More »

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак

Доколку сакате и понатаму да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се да го испробате овој напиток кој на многумина им помогнал и тоа долгорочно да го решат проблемот со наталожувањето на масни наслаги во пределот на стомакот. Покрај тоа, со негово редовно консумирање, освен што ќе …

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак Read More »