18 C
Скопје

Коса за Гинис: Украинката со најдолга коса секојдневно добива брачни понуди (ФОТО)

Жената која ја нарекуваат „жива Златокоса“ има веројатно најдолга коса на светот и вели дека постојано добива понуди за брак од мажи од цел свет.

Косата на Алена Кравченко е долга 1,8 метри и таа ја „пушта“ веќе 30 години, а тврди дека вистинската убавина на жената е токму во должината на косата. Таа минатата година отворила своја инстаграм-страница, на која секојдневно објавува фотографии од својата бујна, раскошна коса, а засега ја следат повеќе од 13.000 луѓе.

Instagram

Оваа Украинка истакнува дека на Инстаграм постојано ѝ пристигнуваат предлози за брак, а многу мажи ја прашуваат и дали можат само да ѝ ја помирисаат косата.

„Мајка ми секогаш ми зборуваше дека плетенката ја краси жената, а нејзините зборови живеат во моето срце и во душата во текот на целиот живот. За мене вистинската убавина е во приватноста, поради што косата ми е толку долга. Таа е манифестација на мојот внатрешен свет, дел од мене и од мојата душа“, објаснува убавата 34-годишна Алена.

Таа објаснува дека ѝ е потребен отприлика еден час за да ја измие косата, а тоа го прави еднаш неделно. Иако ги скратува краевите еднаш во шест месеци, вели дека никогаш нема да се потстриже.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар