Рецепт за посен колач од кокос и гриз: Се подготвува за час!

Посниот колач со кокос и гриз, а без шеќер едноставно ќе го обожавате, бидејќи се подготвува за кратко време и е неверојатно вкусен! Состојки: – 2 чаши гриз – 2 чаши брашно – 1,5 шолја масло – 1 ќесичка сода-бикарбона – 2 чаши вода – 3 лажички џем од овошје по ваш избор – 3 …

Рецепт за посен колач од кокос и гриз: Се подготвува за час! Read More »

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | „Мато Наполетано” меѓу топ 50 пицерии во Европа и 100 пицерии во светот

Скопскиот ресторан „Мато Наполетано“ (Matto Napoletano) е меѓу 100-те најдобри пицерии во светот и 50-те најдобри пицерии во Европа, според италијанскиот водич „50 топ пица“. Ресторанот беше рангиран на 99-то место во светот и на 25-то место на европската ранг-листа. Зоран Васиљевиќ и Дане Кузмановски, се горди сопственици и креатори на една од најдобрите пицерии …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | „Мато Наполетано” меѓу топ 50 пицерии во Европа и 100 пицерии во светот Read More »

ВИДЕО | Муабетиме со популарниот, а сепак анонимен „Тastefull Consigliere“: Храната има монументална вредност

Релацијата со храната, гозбата, општеството, саркастично и галантно слеани во емоција се импулс на младиот лик кој на неговиот инстаграм-профил ги канализира своите секојдневни искуства. Суптилен. Изразен. Анонимен. Кој e дечкото кој стои зад инстаграм-профилот „Тasteful Gonsigliere“? – Верувам во ставот дека, метафорички кажано, првиот слој, односно физичкиот изглед е само целофран и дека тоа …

ВИДЕО | Муабетиме со популарниот, а сепак анонимен „Тastefull Consigliere“: Храната има монументална вредност Read More »

Ручек за денеска од Стефанија Несторовска: Ракчиња со зеленчук

Стефанија Несторовска, која стои зад инстаграм-профилот и блогот snestorovska.com, вели дека ваквите оброци се секојдневие на нејзината трпеза. Особено во текот на неделата, кога има многу обврски, а не многу време за готвење. Стефанија користи сѐ што ѝ се наоѓа при рака и секогаш излегува нешто интересно и вкусно на крај. Таа истакнува дека зеленчукот …

Ручек за денеска од Стефанија Несторовска: Ракчиња со зеленчук Read More »

ВИДЕО: Мелем на вкусови, храна во тегли за заштита на животната средина

Дипломирана економистка и археолог во време на пандемија и економска криза донесуваат одлука за самовработување и со нивните активности да дадат придонес во намалувањето на употребата на пластика за пакување, за сметка на употребата на материјали за реупотреба. Така неодамна настанала продавницата „Мелем од вкусови“, каде што здрави намирници се продаваат во тегли, кои потоа …

ВИДЕО: Мелем на вкусови, храна во тегли за заштита на животната средина Read More »

Ручек готов за половина час, брз и економичен: Пилешка бајадера

Ви донесуваме предлог рецепт за домаќинки кои не знаат што денеска да направат за ручек. Ако сте во трка со времето, овој рецепт е нешто феноменално. Брзо, лесно и економично. Состојки: – 2 филети пилешко бело месо – 200 гр кашкавал – 300 гр суво месо – 1 павлака – 2 јајца – 3 чешниња …

Ручек готов за половина час, брз и економичен: Пилешка бајадера Read More »

Само биберот е вечен: Кој е рокот на траење на зачините? 

Кога подготвуваме јадење, обично се прашуваме дали го имаме вистинскиот зачин за него, но никогаш не се запрашуваме дали тој е и сѐ уште употреблив.   Всушност, присетете се – кога посегнувате по ќесичка цимет, рузмарин или оригано, сигурно не размислувате за тоа кога сте ја отвориле. За вас е важно само да го имате …

Само биберот е вечен: Кој е рокот на траење на зачините?  Read More »

Јаболковиот оцет во служба на убавината: Исчистете го телото од токсини и хидрирајте ја кожата

Кујната стана нов извор на средства за убавина и нега. Јаболковиот оцет е еден од многуте производи кои можете да ги користите за таа цел. Тој влијае на циркулацијата на малите капилари, има антисептични својства кои го спречуваат настанувањето на бактерии и вируси на кожата и може да се користи како средство за чистење на …

Јаболковиот оцет во служба на убавината: Исчистете го телото од токсини и хидрирајте ја кожата Read More »

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Складирањето на храната често носи и многу прашања, особено кога е во прашање месото. Секој вид месо има рок на траење во фрижидер или во замрзнувач. Ова е мало упатство како треба да постапите: Живина Свежото пилешко или мисиркино месо во обичен фрижидер трае еден до два дена, а во замрзнувач и до една година, …

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот? Read More »

Зошто се јавува чувство на надуеност кога јадеме салата?

Сад полн со лиснат зеленчук сè повеќе е дел од менито на луѓе кои се трудат да се хранат здраво. Но, ако се чувствувате слаби и летаргични откако јадете салата, мора да знаете дека тоа се случува поради цревата кои се обидуваат да варат големи количини на суров зеленчук. „Салатите се извор на влакна“, истакнува …

Зошто се јавува чувство на надуеност кога јадеме салата? Read More »