ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Миа Костова: Јас сум тип на човек што не знае да излаже, дури и кога сум за тоа платена

Во оваа епизода на „Слободно со Агнеса“ ќе се дружиме со девојката од емисијата за млади „99 Action“, поранешната ТВ-водителка и инфлуенсерка Миа Костова. Со статус на доста влијателна личност во социјалните мрежи, Миа Костова секојдневно ги „храни“ своите следбеници со инспиративни и охрабрувачки моменти од нејзиниот животен стил. Својот инстаграм-профил го користи како платформа …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Миа Костова: Јас сум тип на човек што не знае да излаже, дури и кога сум за тоа платена Read More »

ВИДЕО | Интервју со Александар Ношпал: Музиката е еден голем дел што ме инспирира, особено класичната

Истакнатиот македонски моден дизајнер и костимограф Александар Ношпал својата креативност и визија ги изразува во уникатни дизајни, кои ја обојуваат модната сцена со несомнено влијание на македонската и на меѓународната модна сцена. Неговите почетоци со модата и креирањето датираат од 1995 година на Интернационалната школа за моден дизајн, ЕСМОД во Париз. Ношпал тогаш имал само …

ВИДЕО | Интервју со Александар Ношпал: Музиката е еден голем дел што ме инспирира, особено класичната Read More »

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

На прв поглед и накратко, Сент Мориц може да се опише со една реченица: зимска варијанта на Монте Карло. Сличности има многу, од луксузните бутици до скапите автомобили, од чистината и сјајот на улиците до рестораните со „бели чаршафи“, од средновечните госпоѓи со бунди и скап накит до затворените клубови во кои честопати бундите се …

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого Read More »

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи до нулата, императив станува потоплата и поудобна облека. Во овој период малку потешко е да изгледате модерно поради многуте слоеви на облека, но ние пронајдовме неколку стајлинзи во кои ќе …

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО) Read More »

Ова се трите величествени мириси: Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година

Читателките на порталот Фрагрантика, парфемската онлајн-енциклопедија, ги избрале најдобрите парфеми за 2019 година. Најдобар женски парфем во 2019 година: Guerlain “Mon Guerlain Eau de Parfum Intense” Парфемот припаѓа на групата ориентално-древни мириси чии горни ноти се лаванда, мандарина и бергамот, а во средните ноти роза, јасмин, ванила од Тахити и ванила од Мадагаскар. Најдобар машки …

Ова се трите величествени мириси: Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година Read More »

Поради божиќните фотки на Ким Кардашијан колапс на социјалните мрежи

Ким Кардашијан ја продолжи традицијата и еден ден после Божиќ објави фотографии од прославата на празникот. Нејзините божиќни фотографии за само неколку часа собраа повеќе од 1,5 милиони лајкови. Фустанот на Ким, иако многумина го споредуваат со рибина крлушка, одлично ѝ стои, а фризурата и шминката ѝ се беспрекорни. Синовуите Сејнт, Чикаго и Пслам се …

Поради божиќните фотки на Ким Кардашијан колапс на социјалните мрежи Read More »

Гламур и раскош: Шведските принцези заблескаа во полн сјај (ФОТО)

На свечената прослава во шведскиот The Concert Hall што се одржа месецов  во чест на Нобеловците, вниманието го украдоа шведските кралски дами. Сите очи беа вперени во принцезите Викторија, Маделеин и Софија, кои по скалилата во салата ги придружуваа овогодинешните лауреати. Убавите принцези дале сè од себе да заблескаат во полн сјај. Најстарата ќерка на …

Гламур и раскош: Шведските принцези заблескаа во полн сјај (ФОТО) Read More »

Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО)

Вчеравечер во познат хотел во српската престолнина се одржа официјалниот избор за „Мис на Балканот“ за 2019 година. Победничка е нашата Кристина Димитријевска (23) од Тетово. Таа во силна конкуренција меѓу девојките од балканските држави ја освои оваа престижна и ласкава титула и на некој начин ја потврди титулата „Новогодишна Балканска убавица“, која ја освои …

Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО) Read More »

Чизмите по кои „полуде“ модниот свет, ја освоија и познатата пејачка! (ФОТО)

Во друштво на нејзиниот дечко Анвар Хадид, поп-ѕвездата Дуа Липа е забележана на излагање од нивниот заеднички стан во Њујорк, а никако не може да пројде незапазено, освен „откачената“ боја на коса, се погрижила и нејзиниот вператлив џемпер во флоуроцентна зелена боја да биде забележан. Во црни панталони со широки ногавици и две рачни торби …

Чизмите по кои „полуде“ модниот свет, ја освоија и познатата пејачка! (ФОТО) Read More »

„Вог“ одлучи: Ова се најдобро облечените жени за 2019 година! (ФОТО)

Најпознатиот моден магазин на светот „Вог“, или модната библија како што го викаат често, и оваа година го анализираше стилот на познатите личности, а посебна задача било да издвојат дами чиј моден вкус се издвојува од другите. Помеѓу многу ѕвезди, на престижната „Вог“ листа се најде и прекрасната војвотка од Сасекс Меган Маркл, која од …

„Вог“ одлучи: Ова се најдобро облечените жени за 2019 година! (ФОТО) Read More »