Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба.

Кога температурата ќе се приближи до нулата, императив станува потоплата и поудобна облека.

Во овој период малку потешко е да изгледате модерно поради многуте слоеви на облека, но ние пронајдовме неколку стајлинзи во кои ќе изгледате шик, а нема да ви биде ладно.

Повелете…

View this post on Instagram

Frohe Weihnachten!✨❤️ Ich wünsche euch und euren Familien ein wunderschönes Weihnachtsfest. Genießt die Zeit mit euren Liebsten, denn darum geht es bei der ganzen Sache. Ich freue mich heute Abend mit meiner ganzen riesigen chaotischen Großfamilie am Tisch zu sitzen und gemeinsam zu essen, und das gleich zwei mal haha – erst bei Papa und dann bei Mama 🎄❤️ ———————————————————————— #weihnachten2019 #weihnachten #christmas #weihnachtsdeko #xmas #handmade #deko #geschenk #winter #geschenke #weihnachtsmarkt #dekoration #geschenkideen #adventskalender #weihnachtszeit #weihnachtsgeschenk #familie #nikolaus #adventszeit #love #kerzen #family #fashion #inspiration #styleinspo #christmasinspo #fashioninspo #winteroutfit

A post shared by FITNESS | INSPO | TRAVEL (@sophiachiara__) on

View this post on Instagram

Cozy 🐻

A post shared by Style By Nelli (@stylebynelli) on

View this post on Instagram

1 or 2 you know I can never decide!

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Прочитајте и...  Новата колекција на Стефанија Насеска - приказна за тоа кои сме ние, што имаме и што ќе им оставиме на генерациите

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар