Tag : десет

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат
Светската старлета Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест му се заканија на поранешниот телохранител со тужба поради тоа што тој јавно изнесува интимни детали...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...
Забава Магазин Магазин слајдер

Десет доктори и сестри заедно заиграа: Смената од 15 часа под скафандери не успеа да ги скрши (ВИДЕО)

Слободен печат
Десет здравствени работници од Домот за здравје во Земун во едно видео покажаа како изгледа моментот кога ќе се заврши целодневната смена во текот на...
Вести Свет

ЕК предлага три милијарди евра помош за десет земји од соседството

Европската Комисија (ЕК) предлага да се обезбедат три милијарди евра макрофинансиска поддршка за десет земји од нејзиното непосредно соседство, вклучително и Северна Македонија, јави дописничката...
Спорт Фудбал

Резервирана му е „десетката“, Агуеро има понуда од поранешниот клуб!

Слободен печат
Серхио Агуеро, вистинската легенда на Манчестер сити, има веќе 31 година и сигурно дека се ближи денот кога ќе го напушти клубот. Можно е Аргентинецот...
Вести Македонија Слајдер

Антикорупциска поведе постапка против десет обвинители на СЈО

Врз основа на добиени сознанија, Државната Комисија за спречување на корупција на денешната седница одлучи да отвори предмет по сопствена иницијатива во врска со наводи...
Хроника

Десет струмичани казнети од судот по 3.000 евра за непочитување на забраната за движење

Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противвредност на десет граѓани кои не ја почитувале забраната за движење, информираше...
Еспресо Мода

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Слободен печат
Џејсон Момоа е актер, неверојатен татко, верен сопруг, љубител на животните и активист. И како тоа да не е доволно, бидејќи покрај сето тоа е...
Жена Магазин Семејство

10 знаци кои покажуваат дека не сте среќни во бракот

Слободен печат
Речиси секоја жена порано или подоцна сака да се смири и вдоми покрај еден маж. Но, без ралика дали ќе се омажите или не, сигурно...