Tag : предлози

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ова се 9-те најдобри филмови за човечката психа: Вечерва заборавете на спиењето! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Доколку сте љубители на човечката психологија тогаш ви ги препорачуваме следните 9 филма за човечката психа во кои главните ликови патат од тешко ментално пореметување!...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски за барањата на угостителите: Предлозите покажуваат дека оти освен личен интерес, не гледаат ништо подалеку

Слободен печат
Се што побараа угоститетлите од страна на Владата, како мерки и за зачување на работните места и да се спремни веднаш да почнат со работа...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Точно дека сме затворени во своите домови и движењето е ограничено на минимум, но тоа не значи дека не треба самите да се активираме за...
Спорт Фудбал

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат
Тие инсистираат да се игра за време на летото и да се заврши актуелната сезона бидејќи не сакаат да останат без милијарда евра поради ТВ...
Вести Економија

ФИТР: Над 500 предлог-решенија понудени на „Креатон“

Слободен печат
Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека во рамки на јавниот повик „Креатон”, наменет за креирање дигитални алатки и решенија за справување со последиците...
Вести Македонија

Мицкоски: Ќе поддржиме Закон за ЈО составен од експерти, но не предлогот кој е во собраниска процедура

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе иницијатива за распуштање на Собранието на датата која беше претходно договорена, потврди лидерот на партијата Христијан Мицкоски. – Ги повикуваме сите политички...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Техничката влада скроена, полковникот со уставен дефект

Соња Христовска Угриновска
Предвремени избори на 12 април ќе има и на 3 јануари ќе се формира техничката влада, категорични се и владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ иако...
Еспресо Мода

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи...
Вести Економија

Бизнисот доби од Министерството за финансии онлајн-платформа за иницијативи

Слободен печат
Министерството за финансии креираше онлајн-платформа преку која стопанските комори, фирмите и други правни субјекти и организации ќе можат да даваат предлози за решавање на проблеми...
Еспресо Жена Магазин Мода

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Слободен печат
За изработката на накитот не ви се потребни многу пари, може да го изработите и со работи кои веќе ги имате дома. Погледнете го видеото,...