-9 C
Скопје

Tag : зимски

Здравје Магазин Магазин слајдер

Зимски детокс напиток од само 2 состојки: Исчистете го телото од токсини и забрзајте го метаболизмот!

Слободен печат
Поминаа празниците, па сега е совршен период за детокс на вашето тело… По сите празници и уживањето во поголеми количини на храна, колачи, солени и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Спорт Фудбал

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат
Како што и претходно се најавуваше, тоа денеска и се реализираше, Ешли Јанг (34) е новото зимско засилување на Интер. Одбранбениот англиски играч потпиша за...
Еспресо Мода

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи...
Вести Култура

Промоција на “Зимски распуст” од Хилдур Кнутсдотир, најпознатата исландска авторка за деца

Слободен печат
Хилдур Кнутсдотир, која се смета за една од најоригиналните авторки за деца во Исланд, ќе го посети Скопје по покана на својот македонски издавач Паблишер....