Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Одбранбениот играч доаѓа од редовите на Манчестер јунајтед, со „неро-аѕурите“ ќе има договор до 30. јуни 2020 година, со можност да остане уште една сезона.

Како што и претходно се најавуваше, тоа денеска и се реализираше, Ешли Јанг (34) е новото зимско засилување на Интер.

Одбранбениот англиски играч потпиша за „неро-аѕурите“ доаѓајќи од Манчестер јунајтед со договор до 30. јуни 2020 година со можност истиот да биде продолжена на уште една сезона.

Договор беше постигнат меѓу двата клуба во четвртокот, Интер плати 1.5 милион евра плус бонуси за дефанзивецот. Ова е уште едно звучно засилување за тренерот Антонио Конте кој минатото лето успеа да ги ангажира Алексис Санчез и Ромелу Лукаку.

Јанг е самиот третиот Англичанец што ќе го носи дресот на Интер, претходно тоа го направија Гери Хиченс и Пол Инс.

Со неговиот претходен клуб Манчестер јунајтед успеа од 2011 година досега да освои по една титула во Премиер лигата, ФА купот, Лига купот, ФА Комјунити шилд и Лига Европа.

Прочитајте и...  Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Откажан Грен слем турнирот „Вимблдон“

Слободен печат

Генијално: Нема Лига на шампиони? Нема проблеми за Боатенг! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нејмар го замени ПСЖ со јужнокорејскиот Улсан (ФОТО)

Слободен печат

 Базените затворени, коронавирусот го направи своето, на суво останаа 700-800 пливачи

Благоја Георгиевски

Прекречен муралот посветен на Коби и Џиана, фановите гневни (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечна одлука на УЕФА: Завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа во август

Слободен печат

Унгарската пливачка ја зарази со корона цела репрезентација

Слободен печат

Младинските фудбалски школи бараат помош од ФФМ и АМС

Слободен печат

Поранешниот европски шампион Цибона ги отпушти сите вработени

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Баражот Македонија – Косово повторно одложен

Слободен печат

Стерлинг повторно во Ливерпул, ништо не е невозможно

Слободен печат