Tag : зимски преоден рок 2020

Спорт Фудбал

Солскјер за своето засилување: Неговиот мозок е побрз од многу други!

Слободен печат
Норвешкиот менаџер на „црвените ѓаволи“ е досега одушевен од перформансите на своето зимско засилување кое дојде од Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш. Оле Гунар Солскјер, стратегот...
Спорт Фудбал

Барселона се обиде да го врати Иниеста во јануари

Слободен печат
Раководството на Барселона се обидело да ја врати легендата на тимот, Андрес Иниеста од Висел Кобе преку зимскиот преоден рок, тврди локалниот весник „Спорт”. Каталонците...
Спорт Фудбал

Агентот потврди: Бејл до крајот на договорот во Реал Мадрид!

Слободен печат
На крајот од преодниот рок англиските медиуми ја информираа јавноста дека Герет Бејл е блиску до враќање во редовите на Тотенхем. Тоа не се случи,...
Спорт Фудбал

Херта Берлин на врвот, кои екипи најмногу потрошија во зимскиот преоден рок?

Слободен печат
Претходно објавивме кои се најголемите трансфери оваа зима, а сега ќе ги одвоиме клубовите кои најмногу беа активни на фудбалскиот пазар. На врвот се наоѓа...
Спорт Фудбал

Кои се најголемите фудбалски трансфери во зимскиот преоден рок?

Слободен печат
Рекордер на овој преоден рок во јануари е 25-годишниот Португалец, Бруно Фернандеш, овој играч за врска во нападот во Манчестер јунајтед дојде од Спортинг Лисабон...
Спорт Фудбал

Зошто не успеа трансферот на Кавани во Атлетико Мадрид?

Слободен печат
Досегашниот член на ПСЖ, Единсон Кавани долг период во изминатите неколку месеци се поврзуваше со трансфер во редовите на Атлетико Мадрид, но на крајот остана...
Спорт Фудбал

Во последните часови Јунајтед ангажираше нов напаѓач!? (ФОТО)

Слободен Печат
Се очекува Одион Игало да биде значително засилување во редовите на екипата предводен од норвешкиот менаџер Оле Гунар Солскјер. Буквално во последните часови од зимскиот...
Спорт Фудбал

Барса се договори со Палмеираш, откупна клаузула од 300 милиони евра (ФОТО)

Слободен Печат
Каталонскиот клуб го потврди свето ново засилување кое на „Камп Ноу“ официјално ќе дојде во јули 2020 година. Барселона на последниот ден од зимскиот преоден...
Спорт Фудбал

Херта е зимски хит: Вложени 78 милиони евра, ново напаѓачко дуо е Пјонтек-Куња!

Слободен Печат
Вчера беше објавено дека досегашниот играч на Милан, Кшиштоф Пјонтек потпиша долгорочен договор со бундеслигашкиот клуб на Херта. За Пјонтек платија 27 милиони евра и...
Спорт Фудбал

Евертон одби 100 милиони евра за својот најдобар фудбалер!

Слободен Печат
Се ближи крајот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските фудбалски лиги, претходно објавивме дека скандинавците се можеби најголемиот хит на фудбалскиот пазар во...