4 C
Скопје

Tag : аутфит

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Брижит Макрон: „Здодевна“, а толку добра модна комбинација на која не може да ѝ се најде мана

Слободен печат
Брижит Макрон го посетила домот за млади „Loir-Et-Cher Teenagers House“ сместен во францускиот град Блуас, чие работење го финансира и хуманитарната организација „Pieces Jaunes“, чија...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Еспресо Мода

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи...
Еспресо Мода Шоу биз

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Слободен печат
Џулија Робертс (52) навикнати сме да ја гледаме на црвениот тепих во елегантни и гламурозни тоалети, но славната актерка во секојдневниот живот и дава предност...
Еспресо Мода Шоу биз

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на Никол Ричи, ќерќата на познатиот Лионел Ричи? Заедно со Парис Хилтон, Ники дебутираше во реалното шоу „The Social Life“, за кое слободно...
Еспресо Мода

Модните комбинации на Иванка Трамп кои вреди да се копираат (ФОТО)

Слободен печат
Иванка Трамп, најстарата ќерка на Доналд Трамп ретко греши кога се работи за модните комбинации. Верна му е на класичниот стил кој одлично ѝ прилега...
Вести Регион

ТРАМП го „натера“ ЕДИ РАМА да облече чевли (ФОТО)

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на неговиот претстој во САД, се сретнал со американскиот претседател Доналд Трамп. Самиот Рама објави фотографија на неговиот профил...
Еспресо Шоу биз

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Слободен печат
Британската војвотка Меган Маркл повторно ги крши правилата. Таа и Хари се наоѓаат на африканската турнеја, а војвотката за посетата на хуманитарната организација “Waves for...
Еспресо Жена Магазин Мода

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Пријанка Чопра има одлично чувство за мода, а нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Пред некој ден таа беше фатена од папараците...
Еспресо Мода

Ријана ја прошета најмалата торбичка во светот (ФОТО)

Слободен печат
Ријана дефинитивно знае како да привлече внимание со својот аутфит, дури и кога се работи за лежерна комбинација. Модната икона прошета во најобична црна тренерка,...