Tag : моден

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Апсолутен моден погодок: Вака облечена, секоја жена изгледа како милион долари!

Слободен печат
Добро стилизираната жена би требало за изгледа вака, велат модните експерти… Монохроматскиот стил е многу популарен, а тој подразбира целиот стајлинг да биде во една...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би за своето „милениче“ дала 240.000 долари: Платила тројно повеќе бидејќи немала нерви да чека!

Слободен печат
Американската раперка Карди Би (28) неодамна си купила нова „Hermes Birkin“ ташна за која платила неверојатни 240.000 долари. Имено, оваа ташна има повеќе прегради и...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Луѓето ширум светот се шегуваат на сметка на познатиот моден бренд: Фотографиите се урнебесни!

Слободен печат
Светот на модата понекогаш знае да биде многу суров, а интернетот не го простува тоа така лесно. Група луѓе на социјалните мрежи одлично се забавува...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Белиот капут е најдобриот избор за оваа зима: Погледнете како да го носите овој водечки тренд без грешка!

Слободен печат
Модните експертите пресудија, белиот капут е ултимативен тренд оваа зимска сезона… Првата асоцијација кога станува збор за модата и зимата се некои потемни нијанси, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кајли Џенер диктира трендови – Моден избор со кој успеа да ги замолчи модните критичари!

Слободен печат
Кајли Џенер научи како да ги замолчи модните критичари, па доколку сакате да бидете во центарот на вниманието, облечете се како неа. Модните избори на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат
Совршен за секоја прилика, верувајте… Шеширот од слама е најзаводливиот елемент од летната женска гардероба, измислен да штити од сонцето и да привлекува внимание. Освен...
Жена Магазин Магазин слајдер

Точките се наизоставен моден тренд ова лето: Ви ги претставуваме најубавите фустани со овој дезен! (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето точките се неизоставен дел од летните трендови, а на фустаните тие навистина делуваат божествено… Модните дизајнери на своите ревии уште во текот на...
Жена Магазин

Никогаш нема да погодите – Погледнете кое парче облека стана моден хит за време на пандемијата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Со оглед на тоа дека деновите ги поминуваме во карантин, на сцена стапија модни комбинации во кои царуваат женските чорапи… Чорапите не се само модно...
Еспресо Мода

Моден водич: 10 предлози за зимски аутфит без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Зимата веќе започна, а со неа дојдоа и ниските температури, па време е на себе да ставиме малку потопла гардероба. Кога температурата ќе се приближи...