12 C
Скопје

Tag : фото

Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Има 23 години, 11 деца и маж милионер: Сакам уште многу бебиња

Слободен печат
Кристина се надева дека ќе добие уште десетици мали деца благодарение на сурогат мајките. Таа и нејзиниот сопруг, руски милионер, сакаат големо семејство, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Иако е многу успешна и позната, сепак останала во сенка на поп дивата: Запознајте ја Линда, сестрата на Џенифер Лопез!

Слободен печат
Линда Лопез е успешна новинарка која води семеен и мирен живот… Семејството на славната Џенифер Лопез остана во нејзината сенка, иако пејачката многу често истакнува...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Албино модел со својот изглед засени милиони: Новата ѕвезда е родена!

Слободен печат
Иако има само 19 години, казахстанскиот модел Евгениј стана нов трендсетер… Евгениј Ли има 19 години и благодарение на локалниот фотограф тој стана светски познат....
Забава Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО+ФОТО | Супер долг и крцкав помфрит – Погледнете како Јапонците го прават тоа!

Слободен печат
Вака долгиот помфрит е омилена ужинка во Јапонија, а го прават од пире од компири кое го истиснуваат директно во жешко масло. На некои оваа...
Вести Македонија

Фото и видео дејностите бараат поддршка од Владата и вклучување во петтиот сет мерки

Слободен печат
Претставниците на фотографската и видео дејноста во земјава формираа Комора. Здружени, апелираат дека и тие се погодени од пандемијата, дека се колатерална штета од ограничувањата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм ја повика Ким Кардашијан и ја обвини дека го ископирала нејзиниот стајлинг. Имено, таа тврди дека нејзиниот дизајнер го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Синди Крафорд со сопругот купи луксузна вила: Искешираа 9,6 милиони долари за овој рај во Мајами

Слободен печат
Славниот американски пар купи нова вила во Мајами со фантастичен поглед на море… Американската манекенка и една од најпопуларните супермодели во 90-те години Синди Крафорд...
Магазин Магазин слајдер Сцена Технологија

ФОТО: Ова се десетте најлајкувани фотографии на Инстаграм за 2020 година

Еспресо
Фотографијата која се наоѓа на првото место има речиси 20 милиони лајкови… Иако Инстаграм ги отстрани лајковите оваа година, тоа не значи дека понатаму нема...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Никој не може да ја препознае Деми Левато – Ова не е нова фризура, ова е нова жена!

Слободен печат
Дали и вие би имале храброст за ваква промена? Пејачката Деми Левато целосно го измени својот изглед, речиси до непрепознатливост! Таа успеа во тоа така...