Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО)

Вчеравечер во познат хотел во српската престолнина се одржа официјалниот избор за „Мис на Балканот“ за 2019 година.

Победничка е нашата Кристина Димитријевска (23) од Тетово.

Фото: Приватна архива

Таа во силна конкуренција меѓу девојките од балканските држави ја освои оваа престижна и ласкава титула и на некој начин ја потврди титулата „Новогодишна Балканска убавица“, која ја освои уште на свои 17 години.

Фото: Приватна архива

Титулата Прва придружничка ја освои претставничката на Србија, а Втора придружничка е девојката од Црна Гора, ни изјавија од Модното Студио Црнокрак, кои ја поседуваат лиценцата за Македонија за овој балкански избор за убавина и преку кои преубавата Кристина настапи во Белград.

Фото: Приватна атрхива
Фото: Приватна архива

Круната и ја предаде поранешната победничка, Дениса Ходисон од Романија.

Прочитајте и...  Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Да потсетиме, Кристина е поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар