1 C
Скопје

Tag : белград

Вести

ВИДЕО: Потпишан договор за белградското метро чија изградба почнува кон крајот на годината

Слободен печат
Српскиот министер за финансии Синиша Мали потпиша денеска заеднички меморандум за изградба на белградското метро меѓу Владата на Србија, градот Белград, кинеската компанија „Пауер Чајна”...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Актерката Милена Радуловиќ со потресно сведочење во судот: Мика ме силуваше додека другите деца беа покрај нас

Слободен печат
Актерката Милена Радолувиќ (24) во Вишото обвинителство во Белград пет часа зборуваше за ужасната сексуална злоупотреба низ која поминала како жртва на Мирослав Мика Алексиќ,...
Вести Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Регион

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.
Неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот сопственик на угледното училиште за...
Кошарка Спорт

„Вози-рога“, српската кошаркарска легенда со своето Масерати возел двојно побрзо од дозволеното

Слободен печат
Еден од најдобрите српски кошаркари во последните 30-тина години, Дејан Бодирога е фатен како со своето Масерати возел со брзина од 174 километри на час...
Вести Регион

Ужасна експлозија го потресе Белград: Има повредени

И.И.
Во населбата позната како Петлово Брдо  денес се слчи силна експозија. Српските медуми соопштија дека експлодирала боца со плин. Во Раковица, на улицата Опленашка, денес...
Вести Регион

Живо е на „Кнез Михајлова“ во Белград: Од кафулиња, по 18 часот на трубачи

Слободен печат
Гласна музика, играње, дружење, но кога саатот чукна 18 часот сите полека почнаа да ги напуштаат кафулињата во центарот на Белград на Обилиќев венец. Нова...
Вести Регион

Не дочекаа Нова година: Белграѓанин заврши во болница по тепачка заради гласна музика

И.И.
Едно лице е повредено за време на физичка пресметка меѓу сопственик на кафуле и сосед во Беглград, објави „Блиц“. Инцидентот се случил во населбата Славија....
Вести Регион

ФОТО | Солидарност пред сѐ, од Србите за Хрватска: Во центарот на Белград се појави графит за Петриња

В.Т.
Градот Петриња вчера напладне (12:19 часот) беше погоден од разорен земјотрес кој предизвика уривање на, речиси, пола град. Многу куќи беа срамнети со земја, многу...
Вести Регион Слајдер

Инцидент во Собранието на Град Белград: Демонстранти влегоа во Сава Центар во обид да ја прекинат седницата

Слободен печат
Неколку десетици демонстранти, кои се противат на изградбата на Макишко поле, бидејќи сметаат дека ќе го загрози водоснабдувањето на Белград, успеаја да влезат во ходникот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Стојоски со државен рекорд и злато на „Новогодишниот митинг“ во Белград!

Слободен печат
На вчерашната трка Јован Стојоски забележа нов државен рекорд на Македонија на трката на 200 метри во сала. Нашиот атлетичар на јубилејниот 10-ти по ред...