Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Кога подобро ќе ги запознаете, ќе ви стане јасно дека се работи за тешки личности, со чуден карактер. Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе ви се допаднат на прв поглед, но поради комплицираниот и тежок карактер ќе наидете на тешкотии да ги засакате. Кога подобро ќе ги запознаете, ќе ви стане јасно дека се …

Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат! Read More »

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес!

Овен Не би требало на себе си да си ставате поголеми обврски од оние кои веќе ги имате. Пробајте да се одморите малку. Слободните ќе мечтаат за совршен партнер, зафатените ќе уживаат со својот избраник. Бик Прилично сте нервозни и тоа може негативно да се одрази на вашето деловно поле. Модифицирајте го своето однесување. Во …

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес! Read More »

Мала астро школа: Како размислуваме? На кој начин расудуваме?

Наталниот Меркур во астролошките куќи ни дава драгоцени податоци за нашиот начин на размислување и расудување: оваа планета е поврзана со логичното и рационалното размислување, но и со движење, како на телото така и на идеите. Меркур е нашата интелегенција, тој го претставува мозокот и сите функции на овој витален орган. Каде и да се …

Мала астро школа: Како размислуваме? На кој начин расудуваме? Read More »

Дневен хороскоп за 11.01.2020 – дознајте каков ден ве очекува!

Овен Ве очекува промена на работното место на подобро. Пред вас е поволен ден за работа. Не би требало да имате проблеми со саканата личност. Еден на друг сте си посветени и ви претстои голема љубов. Би ви годела масажа. Бик Ако соработувате со странство, можете да очекувате наскоро да дојдете до проширување на работата. …

Дневен хороскоп за 11.01.2020 – дознајте каков ден ве очекува! Read More »

Љубов, кариера и пари: Дневен хороскоп за 10.01.2020 година!

Овен Имате зголемен прилив на пари, но и зголемени трошоци. Бидете внимателни. Ве очекува интересно познанство со личност родена во знакот Девица. Можни се тегоби врзани за грлото. Бик Ве очекува зголемена заработувачка. Ќе бидете задоволни со промените на работа. Саканата личност ви пружа се што ви е потребно. Склони сте кон дебелеење. Близнаци Ве …

Љубов, кариера и пари: Дневен хороскоп за 10.01.2020 година! Read More »

Дневен хороскоп за 09.01.2020 година – Работа, љубов и здравје!

ОВЕН Работa: Очекувајте дека во следниот период ќе успеете да ги остварите своите планови и да дојдете до мало унапредување. Љубов: Потрудете се со саканата личнсот да остварите позтивина атмосфера. Здравје: Чувајте се во сообраќајот. БИК Работа: Константно сте напнати и вашето расположение сосема негативно се одразува на ситуацијата во работното опкружување. Љубов: Подготовени сте …

Дневен хороскоп за 09.01.2020 година – Работа, љубов и здравје! Read More »

Трите најголеми драма кралици меѓу хороскопските знаци

Скорпија Страствените Скорпии се многу упорни во остварувањето на своите цели и ако нешто појде по зло, тие веднаш се вознемируваат. Жените родени во знакот на Скорпија се многу емотивни, некогаш дури и агресивни, а мажите се константно под стрес и многу лесно се лутат за секоја ситница. Лав Лавиците го држат рекордот во бројот …

Трите најголеми драма кралици меѓу хороскопските знаци Read More »

Дознајте кој лик сте од омилените божиќни филмови според вашиот хороскопски знак!

Основните карактеристики на сите хороскопски знаци многу лесно можат да се поврзат со омилените ликови од најубавите божиќни играни и анимирани филмови. Во продолжение дознајте кој лик сте токму вие, зависно од вашиот хороскопски знак, па забавувајте се анализирајќи го овој интересен божиќно-филмски хороскоп. Овен – Ралфи („Божиќна приказна“, 1983 година) Разиграната природа на Овните …

Дознајте кој лик сте од омилените божиќни филмови според вашиот хороскопски знак! Read More »

Хороскоп за вторник 07 јануари – Лавовите да избегнуваат кавги, Водолиите ќе мора да ја контролираат импулсивноста

Овен Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт со претпоставениот. Со ароганцијата ќе предизвикате ладење на одностите со партнерот. Можни се осцилации на крвниот притисок. Бик Поседувате апсолутна подготвеност но и поддршка да се соочите со сите потешкотии. Бидете мудри и одржувајте …

Хороскоп за вторник 07 јануари – Лавовите да избегнуваат кавги, Водолиите ќе мора да ја контролираат импулсивноста Read More »