Од плакарот на Анита: Од баба на мама, па за сите нас!

Старите знаеле и се уште знаат илјадници трикови, за кои ние без оглед колку пари „ќе фрлиме“ за друго поинакво и помодерно решение, никогаш нема да го постигнеме нивниот успех.

Ова е совет кој заслужува внимание. Пренесуван од колено на колено, од баба на мама, па за сите нас, урааа.

Стоп, нема повеќе купување скапи креми за сјај на лицето, против брчки, мозолчиња, проширени пори… и што уште не. Стоп, нема повеќе затрчување по брендирани производи кои го празнат нашиот џеб. Стоп драги дами!

Ајде да ја послушаме баба! Баба вели вака: Купи сине едно овчо полномасно кисело млеко (а мама потврдува) и повеќе не ти требаат тие хемикалии. Мачкај го лицето наутро и навечер со киселото млеко, слободно стави малку подебел слој и остави го да се впие целосно. Пробај ја оваа стара мајсторија и ќе видиш дека сама ќе ги фрлиш тие хемикалии, дај ми шанса да те разубедам, дај ми сине само 10 дена (мама упорно потврдува). Кога киселото млеко целосно ќе се впие, слободно исплакни го лицето со млака вода. Ти ветувам лице како од рекламите.

Прочитајте и...  Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Не чекав до десеттиот ден, ги фрлив брендираните креми уште на седмиот ден. Фала ти бабо за овој трик, фала ти мамо што упорно потврдуваше, јас цело време мислев дека сме имале млад ген.

Ги оставив со насмевка на лицето и буквално „летнав“ да го напишам ова, нека допре до секоја жена, нека го знаат сите. Жени, придружете ми се, верувајте и на баба!

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски