20 C
Скопје

Tag : нас

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Не се сите сини и кафени очи исти – ова е скалата со сите „кодови“: Еве што кажуваат тие за нас!

Слободен печат
Кај многу луѓе бојата на очите може да се одреди, но постојат и такви чии очи се на граница меѓу сивата и сината или сината...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 21 јули, вторник – Енергијата е насекаде околу нас, искористете ја!

Слободен печат
Овен Вашата објективност, професионалност и посветеност во работата, секому ќе биде пример како се работи. Ќе препознавате убавина во сѐ што ве опкружува и со...
Вести Македонија

Проф. Стефов од НАС: Ова што се случува со изборот на ректор е слика за очајната состојба во Високото образование (ВИДЕО)

Слободен печат
Она што се случува со во последно време со изборот на нов ректор е само врв од пирамидата во целокупната состојба во високото образование која...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Од плакарот на Анита: Од баба на мама, па за сите нас!

Анита Митровска
Старите знаеле и се уште знаат илјадници трикови, за кои ние без оглед колку пари „ќе фрлиме“ за друго поинакво и помодерно решение, никогаш нема...
Вести Еспресо Скопје Шоу биз

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Слободен печат
Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за...
Забава Магазин

Се спушти од тобоган, но без вода! Резултатот за нас смешен, за него болен (ВИДЕО)

Слободен печат
Се појави снимка со нов „јунак на интернет“ која поради неговата луда замисла стана вирална. Еден млад човек влегол во напуштен аква парк и решил...