17.8 C
Скопје

Tag : баба

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Запознајте ја пензионерката која има 8 деца и 90 внуци

Слободен Печат
Пензионерка од Единбург, Шкотска стана пра-пра-прабаба со рекордни шест живи генерации во исто време. Мајката на осум деца Мери Маршал (86) која е родена четири...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кристина Арнаудова се прости од нејзината баба: Жената која ме одгледа, ме учеше, жената која зборуваше 7 јазици

Слободен печат
Кристина Арнаудова на својот фејбук – профил сподели повеќе фотографии од нејзиното детство и младоста, а на нив секогаш покрај неа е една особено значајна...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ајрис (81) го опиша бракот со 46 години помладиот Египќанин: „Љубов е кога некој ќе ви ги исече ноктите“

Слободен печат
По запознавањето преку Фејсбук, врската на Британката Ајрис Џонс (81) и Мухамед Ахмед Ибрахим (36) и стана позната на пошироката јавност минатата година по гостувањето...
Вести Регион

Го возела баба, ама само во прва и внимателно: Се запали „пунто“ во Бјеловар

Слободен печат
Пожарната во хравтскиот град Бјеловар се запали откако го паркираше една старица која седнала зад воланот првпат по пет месеци. -Се сеќавам дека ставив во...
Вести Хроника

Нападнато девојче во Гази Баба

Во скопската полиција вчера е пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Гази Баба по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со...
Вести Регион

ВИДЕО I Љубов во доба на вакцинација: Дедо си ја изгуби бабата во стампедо за ваучерите од 3.000 динари

Слободен печат
Огромните гужви во трговскиот центар Ушче почнаа уште пред отварањето на трговскиот центар Ушче, каде што граѓаните на Србија дојдоа  да се вакцинираат против корона....
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Баба билдерка која е вистинско чудо! Има 71 година и нереално е тоа што таа може да го направи!

Слободен печат
Таа брзо се навлекла на кревање тегови и сега во теретана минува околу 20 часа неделно, а држи повеќе од 30 државни и светски рекорди. Бабата која стана...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО+ВИДЕО | Ветеранка од втората светска војна возеше ЅU-34! Бабушка (99) се издигна во небото: Чувството е космичко!

Слободен печат
Можеби има 99 години, но оваа супер бабичка нема намера да забави. Минатата недела, ветеранката од Втората светска војна, Марија Колтакова, пилотираше со симулаторот за летови SU-34 во...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана и заигра и со тоа ја прослави својата слобода!

Слободен печат
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна да танцува по вакцинирањето....
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Внуците покажаа што сѐ знаат за нивната баба принцезата Дијана: Ќе се расплачеше да можеше да ги види

Слободен печат
Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги споделија на социјалните мрежи честитките што нивните деца ѝ ги упатиле на починатата баба принцезата Дијана по повод...