„Таен Дедо Мраз“ е совршената секс поза за празниците (ФОТО)

Како што се наближуваат новогодишните и божиќните празници паровите не можат да се заситат од „празничната“ секс поза која ветува длабока пенетрација, пренесува порталот „The Sun“.

За усовршување на оваа поза, понежниот пол треба треба да се наведне пред партнерот, потоа да се склопат рацете и лактите да се потпираат на маса или друг соодветен предмет.

Според британската компанија „Ann Summers“ која продава секси долна облека и секс играчки, тоа е совршена поза за новогодишната и божиќната забава.

„Тоа е совршениот таен Дедо Мраз кој сигурно долго ќе го паметите.“

„Оваа поза може да биде совршена доколку сакате да го избегнете тој непријатен контакт со очите со колегата“, велат од компанијата.

Лаура Вајтекер од компанијата додава дека новогодишните и божиќните празници се период од годината кога сите се опуштаат со колегите.

„Само внимавајте да не ве фатат и да се ставите во неволја!“

Видео на денот