20.8 C
Скопје

Tag : дедо

Спорт Фудбал

ВИДЕО I Емотивно: Синиша Михајловиќ заплака кога дозна дека ќе стане дедо

Слободен печат
Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ наскоро ќе стане дедо. Неговата ќерка Вирџинија е бремена, таа веста ја објави на социјалните мрежи и притоа објави видео...
Вести Регион

ВИДЕО I Љубов во доба на вакцинација: Дедо си ја изгуби бабата во стампедо за ваучерите од 3.000 динари

Слободен печат
Огромните гужви во трговскиот центар Ушче почнаа уште пред отварањето на трговскиот центар Ушче, каде што граѓаните на Србија дојдоа  да се вакцинираат против корона....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Слободен печат
Принцот Вилијам денеска му оддаде почит на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина во петокот на 99-годишна возраст, опишувајќи го како „исклучителен” човек, додека неговиот...
Хроника

Полицијата го уапси внукот кој до смрт го претепал својот дедо

Горан Наумовски
Припадници на Министерството за внатрешни работи на Тузланскиот кантон го уапсиле 30-годишниот Есмир Х. од Тузла под сомнение дека ноќеска физички ги нападнал неговиот дедо...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Тони Цетински ќе стане дедо: Неговиот син Кристијан очекува принова

Слободен печат
Пејачот Тони Цетински ќе стане дедо, бидејќи неговиот син Кристијан очекува бебе со неговата избраничка. Синот на Тони, Кристијан, објавил слика од ултразвук на својот...
Вести Македонија

Драма во семејна куќа во кавадаречко село: 70-годишен дедо бил физички нападнат од својот 22 годишен внук

Слободен печат
Седумдесетгодишен дедо бил физички нападнат од својот 22-годишен внук од син во кавадаречко село, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни...
Вести Македонија Слајдер

Дедото на Куjтим со неверување праша: Дали е убиен, сам си направи беља

Слободен печат
Во синоќешниот напад во Виена беа убиени 4 лица, како и напаѓачот Кујтим Фејзулаи, кој е Албанец од Северна Македонија. Но, дури и неговиот дедо...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!

Слободен печат
Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… Австралијанецот...
Хроника

Физичка пресметка помеѓу дедо и внук во Тиквешко

Слободен печат
Дедо и внук од Тиквешко синоќа физички се пресметале, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Околу 20.30 часот во СВР Велес било...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат
На славењето кај Бекамови изгледа му нема крај… После веридбата која многу ги израдувала, Викторија и Дејвид Бекам најверојатно ќе имаат уште една причина за...