Сакате да се сплеткате со колегата од работа? Сега постои и интернет страница за тоа!

„AFFAIR at work” во превод – афера на работа, е новата интернет страница за запознавање чии целни лица се главно поединци кои не се нужно самци, а сакаат тајно да стапат во интимен однос со колегата од работа, и тоа во удобноста на своето работно место.

Иако интернет страниците кои ги спојуваат прељубниците не се нова работа, оваа платформа се разликува од другите поради својата целна група, а тоа се колегите од работа. Преку оваа страница можете да откриете дали привлечноста меѓу вас и колегите е обострана. Нормално, пристап имаат и оние кои не се во врска, а сакаат да проценат дали станува збор за флерт или за нешто повеќе.

Прочитајте и...  Славниот рапер Тајга проба да ја заведе Ава Карабатиќ на Инстаграм, а таа со ладнокрвна „корпа“ го спушти на земја (ФОТО)

Кон услугите се пристапува преку Инстаграм, каде добивате образец во кој го означувате Инстаграм профилот на колегата на кој сте му „фрлиле око“. Страницата потоа стапува во контакт со таа личност и го повикува да пристапи кон страницата. Ако станува збор за обострано допаѓање, страницата им испраќа мејлови на двете страни за да го започнат допишувањето, известува Космополитан.

„На овој начин ќе го избегнете одбивањето и срамот или пак пријавата за вознемирување на работа“, истакнува Мајк, основач на страницата.

Она што и го замеруваат на платформата е тоа што не постојат механизми со кои би се предвиделе непријатните и комплицирани ситуации при поврзувањето на корисниците со нивните надредени, што само по себе е неприкладно од гледна точна на човековите ресурси.

Прочитајте и...  Mожат повеќе да ви наштетат отколку да ви бидат од корист: Не ги консумирајте овие намирници за појадок

Предложено е на самиот почеток да се наведе јасна назнака за тоа на која позиција во компанијата се наоѓа личноста пред да дојде до согласување за размена на мејл адресите.

„Affair at work” тврди дека досега имаеле веќе 350 барања за поврзување од различни корисници, а штом ја прејдат бројката 500, ќе морате да платите 9,99 американски долари за да можете да видите кој ве означил како симпатија.

Прочитај повеќе

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Слободен печат

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат