2 C
Скопје

Tag : Тоа

Живот Магазин Магазин слајдер

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат
И покрај тоа што сте беспрекорни во работните задачи и го организирате денот за една минута, сепак имате впечаток дека работата страда. Без грижа, не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ми недостасува лицето кое го имав“ – Камерон Дијаз признава: Станав зависна, тоа ме убиваше! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Камерон Дијаз искрено зборуваше за ботоксот, а потоа открил дека тоа била нејзина катастрофална грешка. „Ја уништив својата кожа со лошата исхрана. Во младоста...
Здравје Магазин

Луѓето кои работат од дома се подложни на опасни болести – Еве како природата може да го спречи тоа

Слободен печат
Долгиот престој во домот за време на изолацијата, ограниченото движење и едноличната исхрана, секако водат до проблеми со варењето, односно со дигестивниот систем, а сето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000....
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Ноктите сушете ги со фен, постои добра причина за тоа!

Слободен печат
Кога ќе спомнеме фен, обично нѐ асоцира на сушење коса. Но тоа не е единствената негова функција, бидејќи според советите на експертите, со фен треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло за неколку дена ќе наполни 51 година, но оваа фотографија нема да ви дозволи да поверувате во тоа (ФОТО)

Слободен печат
Дека Џенифер Лопез има тело од соништата, одамна е познато, но последната фотографија докажува дека ниту домашната изолација, долгиот престој во карантин и големата општа...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од 1986-та година носи иста фризура и облека: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо
Нејзината ќерка ја наговорила таа малку да го промени имиџот… Кајла поради својата мајка Кети се јавила во американската ТВ емисија „The Rachel Ray Show”....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од најзгодните мажи во светот без маица фрлаше секири во метата, но кој гледаше во тоа… (ВИДЕО)

Слободен печат
Џејсон Момоа покажа уште еден свој талент… Џејсон Момоа, еден од најзгодните мажи на планетата, уште еднаш покажа дека е спортски тип. Имено, овој пат...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие работи не можат да ги поднесат – Еве што може да го изнервира секој хороскопски знак!

Слободен печат
Секој човек нешто го нервира и може да го извади од такт. Ова се работите кои не можат да ги поднесат хороскопските знаци. Овен Овните...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета има ново хоби! Кој би рекол дека во изолација ќе му се посвети токму на ова?!

Слободен печат
Кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принцот Филип се занимаваа со шкотски танц, додека годишната пауза ја поминуваа на својот имот Балморал, наведуваат странските медиуми. Кралицата...