19.8 C
Скопје

Гејтс еднаш годишно поминувал викенд со поранешната девојка, Мелинда го одобрувала тоа!

Откако Бил Гејтс објави дека се разведува од сопругата Мелинда по 27 години брак, неговиот приватен живот се најде во центарот на вниманието на јавноста, а посебно внимание привлече интервјуто на Гејтс од 1997 година, во кое тој откри дека еднаш годишно поминува еден викенд со поранешната девојка Ен Винблад.

Гејтс секоја пролет поминувал неколку дена со Ен во нејзината куќа во Оутер Бенкс, каде уживале во прошетките на плажата и во дружењето. Тоа го одобрувала неговата сега веќе поранешна сопруга Мелинда, изјави тој за „Тајмс“ во 1997 година. „Можам да се зафркавам со неа, додека во исто време зборуваме за биотехнологија“, изјави тогаш Гејтс.

Тој и Ен раскинале во 1987 година, по тригодишна врска, делумно затоа што Ен, која е пет години постара, тогаш била подготвена за брак, додека Гејтс, како што откри, тогаш не бил. „Кога решив да се оженам за Мелинда, ја повикав Ен и ја прашав за благослов“, изјави тој за „Тајмс“.

„Таа рече дека Мелинда ќе ми одговара затоа што има интелектуална издржливост“, додаде тој.

Ен, која сега има 70 години, во меѓувреме се омажила за Едвард Алекс Клајн, а куќата во која редовно престојувале таа и Гејтс сега е достапна за изнајмување.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар