Tag : еднаш

Вести Регион Слајдер

Количината дожд која наврна во Загреб се случува еднаш во 100 години (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција
Директорката на Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска, Бранка Иванчан Пицек изјави дека 90 литри дожд на метар квадратен, што наврна во Загреб за 24 часа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наоми Кемпбел (49): Јадам само еднаш дневно за да ја сочувам манекенската линија, тоа не е изгладнување!

Слободен печат
Супермоделот Наоми Кемпбел откри дека „јаде само еднаш дневно“. Ѕвездата, која за некој месец полни 50 години, ќе го изде ручекот и тоа за неа...
Еспресо Мода

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
Жена Магазин Семејство

Видов што прави мојот сопруг и одвратно е: Дознав откако се венчавме, еднаш кога дојдов дома и почуствував…

Слободен печат
Некои бракови, најчесто оние кога паровите „рипнале во тавче“ без да живеат заедно (без разлика дали тука, на запад, низ свет) тонат поради новите сознанија...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Слободен печат
Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана. На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза...
Еспресо Шоу биз

Најсексипилната жена во светот за 2019 уште еднаш ја оправда оваа титула (ФОТО)

Слободен печат
Атрактивната манекенка Оливија Кулпо (27) уживаше во магијата на романтичниот Париз, а со 4,3 милиони следбеници на Инстаграм ги споделува фотографиите кои ги оставаат без...
Жена Магазин

Русинка родила бебе какво што се РАЃА ЕДНАШ во 625 милиони случаи – ДОКТОРИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ!

Слободен печат
Бебето е зачнато по природен пат, но не се развивало во матката, туку надвор од неа. Бебето го нарекле Вероника. Име кое значи „она што...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде 10 години помладо!

Слободен печат
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...
Еспресо Шоу биз

Италијанскиот милионер и Инстаграм ѕвезда уште еднаш покажа како се ужива во животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сигурно го знаете Џанлука Ваки, ја знаете неговата страст кон танцот, но и кон удирањето на женските задници, нели? Италијанскиот милионер Џанлука Ваки секојдневно ги...