Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Фото: Профимедиа

Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка.

По тој повод се одржи и голема воена парада на која дојде и кралското семејство. Кралицата Летиција и кралот Фелипе VI пристигнаа на парадата во друштво со своите ќерки, принцезата Леонор и принцезата Софија.

Убавата кралица уште еднаш го разби стариот мит за облекувањето на познатите лица според кој тие на важни настани никогаш не се појавуваат во иста облека.

Фото: Профимедиа

Летиција за оваа прилика избра стара комбинација која веќе ја носеше неколку пати, меѓу останатото и во Јапонија во 2017 година и на една церемонија на доделување на признанија во 2018 година.

Изданието составено од плиш црвен фустан, црвен капут и црвено-црни салонки е навистина штета да се заборави бидејќи се работи за ефектна и елегантна комбинација која не се исплати да се чува во гардероберот, туку треба максимално да се износи.

Фото: Профимедиа

Шпанската кралица никогаш не се срами да ги облече повторно своите омилени модни комбинации и тоа е уште една причина поради која нејзиниот стил има толку многу заљубеници.

Видео на денот