23 C
Скопје

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка.

По тој повод се одржи и голема воена парада на која дојде и кралското семејство. Кралицата Летиција и кралот Фелипе VI пристигнаа на парадата во друштво со своите ќерки, принцезата Леонор и принцезата Софија.

Убавата кралица уште еднаш го разби стариот мит за облекувањето на познатите лица според кој тие на важни настани никогаш не се појавуваат во иста облека.

Фото: Профимедиа

Летиција за оваа прилика избра стара комбинација која веќе ја носеше неколку пати, меѓу останатото и во Јапонија во 2017 година и на една церемонија на доделување на признанија во 2018 година.

Изданието составено од плиш црвен фустан, црвен капут и црвено-црни салонки е навистина штета да се заборави бидејќи се работи за ефектна и елегантна комбинација која не се исплати да се чува во гардероберот, туку треба максимално да се износи.

Фото: Профимедиа

Шпанската кралица никогаш не се срами да ги облече повторно своите омилени модни комбинации и тоа е уште една причина поради која нејзиниот стил има толку многу заљубеници.

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

Остави Коментар