Tag : кралицата

Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку луѓе работат за кралицата Елизабета? Таа има свој човек-будилник, личен сечач на месо и уште многу луѓе со уникатни професии

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора (94) живее во луксуз и раскош и тоа уште од денот кога е родена. Нејзе ѝ служи цела „војска“ луѓе, кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата го прогласи за витез стогодишниот капетан Мур кој собра 33 милиони фунти за здравствените работници вртејќи 100 круга во својата градина (ФОТО)

Слободен печат
Денес кралицата Елизабета во замокот Виндзор официјално го прогласи за витез стогодишниот воен капетан Томас Мур, информираше royal.uk. Стогодишниот капетан Том Мур доби витешка титула...
Жена Магазин Магазин слајдер

Романтичен фустан за сите прилики: Кралицата Летиција заблеска во цветен дезен! (ФОТО)

Слободен печат
Најженствениот стајлинг на кралицата Летиција досега… не постои жена на која не би и се допаднал овој фустан! Кралицата Летиција и нејзиниот сопруг Фелипе, ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат
Никој не е над законот, а за тоа говори и фактот дека дури и највлијателните членови во општеството не смеат да прекршат одредени правила. За...
Живот Магазин Магазин слајдер Храна

Кралицата на италијанската кујна: Како настанало нејзиното височество – ПИЦАТА

Слободен печат
Пицата е јадење кое го сакаат сите генерации. Не е ни чудно, кога знаеме дека пицата брзо и едноставно се прави, брзо заситува, може да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
Забава Магазин Магазин слајдер

Кралските кучиња – Милениците на кралицата Елизабета имаат посебно мени (ВИДЕО)

Слободен печат
Кралското семејство веќе со генерации има и одгледува иста раса на кучиња, а тоа е Корги расата. Кралицата Елизабета своето прво куче го добила за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие се роднини

Слободен печат
Венчавките меѓу членовите на кралското семејство претходно немале многу врска со љубовта туку со засилувањето на сојузништвото поради кое браковите се склопувани меѓу европските династии....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот на кралицата Елизабета го слави 99-от роденден: Тој е мојата сила и водилка! (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Филип, кој ја носи титулата војвода од Единбург, роденденот оваа година го прославува само со својата сопруга, кралицата Елизабета II, поради пандемијата на коронавирусот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот и го одзема тронот на кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора веќе со месеци не ги врши своите јавни должности поради епидемијата на коронавирусот и според многумина ова можеби е крај на...