14 C
Скопје

Tag : кралицата

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат
Шпанската кралица е позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, како што тоа го прават многу славни личности… Шпанската кралица...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат
За време на сите овие години, британската кралица Елизабета посети голем број земји, каде имаше можност да ужива во бројни менија, а освен тоа може...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција (48) гордо ги покажа седите влакна: Вака изгледа достоинственото стареење!

Слободен печат
Совршена комбинација на облека во секоја пригода… Позната по својот елегантен стил на облекување и навика за модно рециклирање, 48-годишната шпанска кралица Летиција изненади со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета скршена од тага за принцот Филип: По 70 години, таа укина уште една традиција!

Слободен печат
Најблиските членови на семејството телефонски ќе и го честитаат роденденот… Кралицата Елизабета утре ќе наполни 95 години. Тоа е прв роденден по цели 70 години...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата нареди кршење на традицијата на погребот на принцот Филип: Никој не смее да ги посрами нејзиниот син и внук

Слободен печат
Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското семејство...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Слободен печат
Кралицата на Јордан, Ранија, на последното јавно појавување брилираше во бојата која оваа пролет ќе се носи на сто начини… Преубавата кралица Ранија повторно воодушеви...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат во јавноста оваа година: Се појави во својата омилена боја и со омилената ташничка

Слободен печат
Ова јавно појавување на кралицата е прво од декември минатата година кога јавноста ја виде на домашната прослава, но и прво официјално откако започна пандемијата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќниот татко се пофали на симпатичен начин: Кралицата Елизабета го доби десеттото правнуче кое доби име по една посебна личност

Слободен печат
Голема причина за прослава во кралското семејство… Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора и принцот Филип и нејзиниот сопруг Мајк Тиндал станаа родители по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не стивнуваат реакциите: Британците се бесни по интервјуто на Хари и Меган и од кралицата бараат само една работа

Слободен печат
Откако беше емитувано интервјуто со војводите од Сасекс, во кое беа изнесени сериозни обвинувања до кралското семејство, јавноста се подели. Додека едни се радуваат и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најчудното кралско правило: Кралицата Елизабета на никој во семејството не му го дозволува ова!

Слободен печат
Британското кралско семејство живее со многу привилегии, но и многу правила на однесување… Познато е дека членовите на британското кралско семејство живеат според одредени правила...