13 C
Скопје

Tag : елегантна

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Слободен печат
Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка. По тој...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нежна, елегантна, префинета и практична фризура која е хит ова лето – Можете да ја носите секој ден (ФОТО)

Слободен печат
Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична...
Еспресо Мода Шоу биз

Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски и првата дама Елизабета Ѓоргиевска се во официјална дводневна посета на Словенија. Тие беа дочекани со високи државни и воени почести од...
Еспресо Мода

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Слободен печат
Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем...