Нежна, елегантна, префинета и практична фризура која е хит ова лето – Можете да ја носите секој ден (ФОТО)

Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична опција.

Иако се популарни високите пунџи, и со задоволство ги носиме, во последно време се повеќе внимание привлекуваат и ниските.

Станува збор за фризура која е популаризирана во Шпанија, но и други медитерански земји, а нејзините правила се секаде исти: едноставност и практичност.

За успешно да стилизирате ниска пунџа, потребно е да имате нешто подолга коса за да можете уредно да ја соберете. Секогаш можете да ја украсите и со интересен детал, како ластиче, шнола, некој накит и сл.

Погледнете ги идеите…

View this post on Instagram

Bodrum ve parmak arası? #hellocanımyaz

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

Видео на денот