29 C
Скопје

Tag : ова

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оформете ги вашите нозе за ова лето: Тренинг за зацврстување на нозете за кој не ви е потребна опрема!

Слободен печат
Во потрага сте по едноставни, делотворни и брзи вежби за нозете кои ќе ги зацврстат вашите мускули и ќе ви помогнат да се вратите во...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат
Ова попладне уживајте во ова вкусно и лесно колаче кое го носи името „Маџарица“, веруваме дека ќе ви се допадне… СОСТОЈКИ: За корите: – 600...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Успеа да го освои срцето на една од најубавите жени во светот: Дали ова е новото момче на Анџелина Џоли?

Слободен печат
Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина конечно ја пронашла среќата во љубовта… Иако разводот со Бред Пит сè уште не е завршен, а според предвидувањето на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Засадете го ова цвеќе на терасата или во градината и претворете го летото во магија: Мини розите ќе доминираат оваа сезона!

Слободен печат
Цвеќе кое ќе го разубави секое катче… Мини розите оваа година ќе доминираат на терасите, во градините, на прозорците, па прочитајте го овој совет за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за ова попладне: Ментол-десерт со орео

Слободен печат
Ова попладне уживајте правејќи го овој десерт за вас и вашето семејство… Состојки: – 150 г мелени орео бисквити – 250 г маскарпоне – 50...
Магазин Магазин слајдер Храна

Разубавете си го ова попладне: Најсочната пита со вишни!

Слободен печат
Без оглед колку често ќе ја подготвувате, секогаш повторно и повторно ќе се навраќате на неа… Потребни состојки: 500 гр кори за пита, 1 литар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ова е Каи – Актерката Нина Деан го покажа синчето!

Слободен печат
Македонската актерка Нина Деан на почетокот на месец мај се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Каи. Актерката не е...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ново уживање за ова попладне – Неодоливо мек колач со афион: Брзо, слатко уживање за секој ден!

Слободен печат
Брз десерт со одличен вкус… Состојки за тестото: – 4 јајца – 100 гр шеќер – прстофат сол – 1 ванилин шеќер – 100 мл...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си ја ова попладне – Старинска торта со мармалад

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 200 грама брашно 150 милилитри масло за јадење 1 прашок за печиво 100 грама мелени ореви 6 лажици мармалад...
Жена Магазин Магазин слајдер

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде за 10 години помладо!

Слободен печат
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...