-2 C
Скопје

Tag : која

Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Сосема природно и бесплатно ѓубриво за било која билка во вашиот дом

Слободен печат
Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе. Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Од која возраст може да ги вклучиме децата во домашните активности и во кои активности

Слободен печат
Доверувањето на децата на едноставни домашни работи ги прави поодговорни, понезависни и самоуверени. На децата треба да им доверуваме домашни задачи бидејќи на тој начин...
Вести Македонија

Шахпаска-Која: Мисијата на ОБСЕ е голем подржувач на политиките за заштита на граѓаните од дискриминација и секаков вид насилство

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која и неговите соработници....
Забава Магазин Магазин слајдер

Која песна за првиот танц носи среќа во бракот, а која најчесто води до развод?

Слободен печат
Првиот танц е еден од најпосебните моменти на секоја венчавка, симбол на нов почеток, па токму затоа многу парови внимателно ја избираат песната на која...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нежна, елегантна, префинета и практична фризура која е хит ова лето – Можете да ја носите секој ден (ФОТО)

Слободен печат
Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична...
Магазин Магазин слајдер Семејство

До која возраст вашето малечко треба да спие во бебешкото креветче?

Слободен печат
Ако не сте сигурни до кога малечките треба да спијат во креветче, еве што велат експертите по неодамнешното истражување. Родителите кои не ги „тераат“ децата...
Магазин Сцена

Еве која убавица се грижи за стајлингот на Роналдо во карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо е во самоизолација со својата вереница Георгина Родригез, а бидејќи ниту тој за време на пандемијата на коронавирусот не може да...
Хроника

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Вчера во 16.30 часот на крстосницата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Никола Карев“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е уапсена...
Забава Магазин

Фотката со која полицијата го бара овој крадец стана хит, веднаш ќе видите зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Полицијата во Калифорнија се обидува да улови крадец користејќи ја карикатурата која уметникот ја цртал додека тој наводно му украл 500 долари. „Ја препознавате ли...
Забава Магазин

Инфлуенсерка која има само девет години: Гордо чекори по пистите и привлекува големи компании (ФОТО)

Слободен печат
Девојчето Нуала Чилдс пред нешто повеќе од година дена го отвори профилот на Инстаграм и досега собра повеќе од десет илјади следбеници. Ова девојче од...