20 C
Скопје

Меган нема да се појави на погребот на принцот Филип: Еве која е причината за нејзиното отсуство!

Денес во Велика Британија знамињата се спуштени на половина копје, во знак на жалост поради смртта на принцот Филип, кој почина вчера на 99-годишна возраст.

Членовите на кралското семејство се огласија јавно и изразија жалење поради непоправливата загуба на нивниот дедо, но пошироката јавност чекаше само едно – реакцијата на Хари и Меган Маркл.

И додека некои мислеа дека парот ќе биде доволно дрзок и нема да се огласи по овој повод, Хари и Меган се огласија на официјалната Инстаграм страница на нивната добротворна организација „Archewell“.


„Во сеќавање на неговото кралско височество, војводата од Единбург 1921-2021. Ти благодариме на твојата служба… Многу ќе недостасуваш“, стои во објавата.

Смртта на принцот Филип поттикна погодувања во медиумите дали пинцот Хари и неговата сопруга ќе дојдат на погребот, кој ќе биде одржан следната сабота.

Според пишувањето на Дејли мејл, принцот Хари ќе дојде во Британија, и тој веќе се слушнал со неговиот татко Чарлс, како и со принцезите Беатрис и Евгенија, и планира да дојде на погребот на својот дедо, но неговата сопруга нема да се појави.

Фото: Профимедиа

Како причина за нејзиното отсуство на последното испраќање на принцот Филип, се наведува нејзината бременост, додека многумина зборуваат дека вистинската причина е скандалозното интервју кое Хари и Меган неодамна го дадоа кај Опра Винфри, а кое беше емитувано во моменти кога здравствената состојба на принцот Филип беше навистина лоша, а тој престојуваше во болница.

Британските медиуми пишуваа дека кралското семејство криело од принцот Филип се што е возможно да се сокрие во врска со скандалозното интервју со цел тоа дополнително да не го вознемири и да му ја влоши состојбата.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар