16.8 C
Скопје

Tag : филип

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Ноќта кога починал принцот Филип во вилата на Меган и Хари дошла полиција

Слободен печат
Принцот Хари за смртта на својот дедо, принцот Филип, како што откриваат американските медиуми, дознал доцна во ноќта… „TMZ“ пишува дека принцот Хари ги преспал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат
Речиси еден месец од смртта потврдено е од што почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета… 99-годишниот принц починал од старост, потврдија лекарите, а...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најдолговечната британска владетелка наполни 95 години: Како Елизабета стана кралица на Британија?

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора денес го слави 95-тиот роденден. Родена е како трета во низата за наследство на тронот. Нејзиниот харизматичен чичко, Едвард Осми, обожаван од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета скршена од тага за принцот Филип: По 70 години, таа укина уште една традиција!

Слободен печат
Најблиските членови на семејството телефонски ќе и го честитаат роденденот… Кралицата Елизабета утре ќе наполни 95 години. Тоа е прв роденден по цели 70 години...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, ќе биде погребан во сабота на 17 април, а поради корона мерките, на погребот ќе смеат да присуствуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што ѝ пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат
Принцот Филип јавно го осуди својот син, принцот Чарлс, кога тој одлучи да ја остави принцезата Дијана поради Камила Паркер, а еден од кралските дописници,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Слободен печат
Принцот Вилијам денеска му оддаде почит на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина во петокот на 99-годишна возраст, опишувајќи го како „исклучителен” човек, додека неговиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лили Ален нападната на социјалните мрежи затоа што се пошегувала со смртта на принцот Филип

Слободен печат
Пејачката Лили Ален се најде на мета на бројни критики во јавноста откако на социјалните мрежи пејачката прокоментирала на една објава на која се пошегувала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“

Слободен печат
На официјалниот Инстаграм профил на британското кралско семејство денес е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во него...