Tag : принцот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат
Речиси еден месец од смртта потврдено е од што почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета… 99-годишниот принц починал од старост, потврдија лекарите, а...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Шарлот наполни 6 години: Кејт и принцот Вилијам споделија неодолива фотографија!

Слободен печат
Омилената принцеза во светот вчера го прослави својот шести роденден… Британската принцеза Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон вчера го прослави шестиот роденден....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Слободен печат
Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Петтата сезона на „Круна“ неизвесна: Никој не сака да го глуми принцот

Слободен печат
Петтата сезона на една од најуспешните серии на Нетфликс „Круна (The Crown)“ се најде под знак прашалник поради небична причина. Креаторите на серијата „Круна“, која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса

Слободен печат
Како што се шпекулира низ британските медиуми, на Меган Маркл и принцот Хари не им претстои сјаен период, доколку навистина се случи тоа што се...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Принцот Луис денес полни три години: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографија од најмалиот син!

Слободен печат
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес објавија нова фотографија од најмладиот син, принцот Луис. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега веќе и со традиција, секој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Слободен печат
Пред да се врати во Велика Британија со цел да присуствува на погребот на својот дедо, принцот Филип, војводата од Единбург, принцот Хари му напишал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета скршена од тага за принцот Филип: По 70 години, таа укина уште една традиција!

Слободен печат
Најблиските членови на семејството телефонски ќе и го честитаат роденденот… Кралицата Елизабета утре ќе наполни 95 години. Тоа е прв роденден по цели 70 години...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат
Во јавноста исплива фотографија поради која многумина се прашуваат како никогаш не забележале колку всушност принцот Хари личи на неговиот дедо, принцот Филип. Станува збор...