Tag : нема

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Убедливо најсигурни: На овие хороскопски знаци можете да им го доверите и животот! Никогаш нема да ве изневерат!

Слободен печат
Хороскопот тврди дека без размислување или двоумење можете да имате целосна доверба во овие знаци… Дали некогаш сте се запрашале дали е можно врз основа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло за неколку дена ќе наполни 51 година, но оваа фотографија нема да ви дозволи да поверувате во тоа (ФОТО)

Слободен печат
Дека Џенифер Лопез има тело од соништата, одамна е познато, но последната фотографија докажува дека ниту домашната изолација, долгиот престој во карантин и големата општа...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Совршена лесна летна салата која може да ви биде оброк или ужинка, а се подготвува многу брзо. Потребни состојки: – 300 гр пилешко филе –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат
Папраците зграбија ретка прилика да го сликаат овој пар… Меган Маркл и принцот Хари се забележани на улиците во Беверли Хилс овие денови. Тие двајца,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
Забава Магазин Магазин слајдер

Жена феномен – Вели дека е родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Слободен печат
Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговата скромност нема да ви дозволи да го препознаете – Познатиот актер со милиони на сметката, летува како да живее од минималец (ФОТО)

Слободен печат
Славниот комичар Адам Сендлер редовно предизвикува позитивност и пријатно расположение како преку своите улоги во филмовите така и со своето опуштено издание во јавноста. Да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дајан Китон (74) со стилот им пркоси на годините: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Слободен печат
На оваа прекрасна жена годините буквално не и можат ништо… За Дајан Китон времето како да застанало. Иако наполни 74 години, таа изгледа одлично. Освен...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Одлично здравје и обликувано тело – Нема повеќе изговори, стопете ги мастите сега со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е тука за неколку дена, а бидејќи многумина од вас сакаат телото да го доведат во форма, оваа година ги советуваме да почнат токму...
Жена Магазин Магазин слајдер

2 модели на здолништа кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат – Модни парчиња за цел живот! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, за Французинките удобноста и практичноста се наоѓа на самиот врв на листата со приоритети. Тоа најлесно се гледа во нивниот...