20.8 C
Скопје

Tag : отсуство

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган нема да се појави на погребот на принцот Филип: Еве која е причината за нејзиното отсуство!

Слободен печат
Денес во Велика Британија знамињата се спуштени на половина копје, во знак на жалост поради смртта на принцот Филип, кој почина вчера на 99-годишна возраст....
Вести Македонија Слајдер

МТСП: Продолженото породилно отсуство трае се до завршување на времените мерки за коронавирусот

МИА Агенција
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека на работничките кои се на продолжено породилно отсуство, платеното отсуство им трае се додека траат времените мерки...
Вести Регион

Грчката Влада воведува отсуство од работа за специјална намена за еден од родителите на учениците

МИА Агенција
Портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите соопшти дека ќе биде издаден законски акт со кој се воведува отсуство од...
Вести Македонија Слајдер

„ТНТ“ почна од почеток, на Груевски пак му се суди во отсуство

Слободен печат
Огнен Ставрев, судија во предметот “ТНТ” денеска соопшти дека поради измени во поротничките редови на судечкиот совет, предметот започнува од почеток. Судот се согласи барањето...