16.8 C
Скопје

Tag : погребот

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Слободен печат
Пред да се врати во Велика Британија со цел да присуствува на погребот на својот дедо, принцот Филип, војводата од Единбург, принцот Хари му напишал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата нареди кршење на традицијата на погребот на принцот Филип: Никој не смее да ги посрами нејзиниот син и внук

Слободен печат
Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското семејство...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Свечен погреб според неговите последни желби: Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април

Слободен печат
Погребот на британскиот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета, кој почина вчера на 99 годишна возраст ќе се одржи на 17 април, следната сабота, во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган нема да се појави на погребот на принцот Филип: Еве која е причината за нејзиното отсуство!

Слободен печат
Денес во Велика Британија знамињата се спуштени на половина копје, во знак на жалост поради смртта на принцот Филип, кој почина вчера на 99-годишна возраст....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тешката болест ја совладува Шенон Доерти – Подготвив облека за погребот, сакам да бидам убава!

Слободен печат
Актерката во едно интервју изговорила морбидна реченица, која ги шокирала сите нејзини фанови… Американската актерка и продуцентка Шенон Доерти (49), која се стекна со светска...