1 C
Скопје

Tag : сакаме

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари се пофалија со новата работа: „Сакаме да работиме нешто што има смисла“

Слободен печат
Британскиот принц Хари и неговата американска сопруга Меган Маркл потпишаа повеќегодишен договор со „Netflix“ за производство на разни програми, објави денес компанијата. Парот кој со...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Мора да го сакаме Скопје, зашто е наша голема заедничка куќа

МИА Агенција
Пред Споменикот на жртвите од скопскиот земјотрес во 1963-та, на градските гробишта во Бутел, претпладнево беше оддадена почит и положено цвеќе од делегации на Владата,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Слободен печат
Крф е остров кој традиционално го посетуваат сите генерации. Тој е втор по големина од седумте острови, кои се наоѓаат во Јонското море. Eден од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нежна, елегантна, префинета и практична фризура која е хит ова лето – Можете да ја носите секој ден (ФОТО)

Слободен печат
Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична...
Вести Македонија Слајдер

Андреј Ковачев: Не сакаме да им го одземеме Гоце Делчев на Македонците

Горан Наумовски
Ние не сакаме да им го одземеме Гоце Делчев од Македонците, затоа што и ние и тие сме наследници на истите луѓе кои во минатото...